Domovská stránka > Tiskové centrum > Tiskové zprávy

Tiskové zprávy

Teplárna naší dceřiné společnosti ENERGIE Holding by se na geotermální energii mohla připojit již v roce 20275. 2. 2024Na konci ledna se do země v areálu bývalých kasáren v Litoměřicích zakousla vrtná souprava a zahájila tak fyzickou realizaci projektu SYNERGYS, v jehož rámci vědci z výzkumné infrastruktury RINGEN chtějí přebytečnou energii ze solárních panelů a dalších zdrojů odpadního tepla ukládat do podzemních zásobníků tepla („tepelných baterek“) a v zimním období ji prostřednictvím litoměřické výtopny společnosti ENERGIE Holding využít k vytápění. Součástí projektu jsou, samozřejmě, i dva dlouho připravované hlubinné vrty, které by do výtopny měly přivést teplo geotermální. MVV Energie CZ a.s.
Společnost ENETIQA působí na českém trhu již 30 let6. 10. 2023Společnost ENETIQA a.s. slaví 30 let působení v České republice. Objevila se na českém trhu 6. října roku 1993 pod názvem EPS ČR a zabývala se především poskytováním energetických služeb. V roce 1999 se stává součástí německého energetického koncernu MVV Energie AG. V následujících letech vzniká nákupem tepláren skupina firem, kterou zastřešuje společnost nesoucí od roku 2002 název MVV Energie CZ a.s. Skupina se v dalších letech rozrůstá a zřizuje samostatnou divizi EPC zabývající se realizacemi energeticky úsporných projektů. Novým vlastníkem skupiny se v prosinci roku 2022 stává nezávislá evropská investiční skupina Cube Infrastructure Managers se sídlem v Lucemburku a společnost mění název na ENETIQA a.s. MVV Energie CZ a.s.
Skupina MVV významně posílila divizi energetických služeb a získává nové projekty9. 5. 2022Násobné zvýšení počtu i objemu projektů snižujících energetickou náročnost budov, tzv. Energy Performace Contracting (EPC), plánuje v dalším období energetická skupina MVV Energie CZ. Divize energetických služeb, která má tento typ zakázek na starosti, se proto významně rozrostla. Působí v ní nyní i dvě přední osobnosti tuzemského odvětví energetických úspor – Ivo Slavotínek a Valentýn Avramov. Oba jsou podepsáni pod největšími úspěšnými EPC projekty uskutečněnými v posledních letech v České republice. Nejnověji divize uspěla ve dvou veřejných zakázkách na projekty EPC Psychiatrické nemocnice Kosmonosy. Projekt v lokalitě Sadská má hodnotu 17,3 mil. Kč, komplexní EPC projekt v hlavním areálu v Kosmonosech 92,8 mil. Kč. MVV Energie CZ a.s.
Personální změny ve skupině MVV Energie CZ30. 3. 2022Novým členem představenstva Teplárny Liberec, a.s. a současně také členem představenstva společnosti TERMIZO a.s. se s účinností od 1. dubna 2022 stane Ing. Petr Boukal. Ve skupině MVV Energie CZ již pracoval v letech 2016-2018, kdy byl členem představenstva ENERGIE Holding a.s. V obou společnostech bude řídit resort technika a provoz. MVV Energie CZ a.s.
Pardubický kraj ušetří za energie dalších 36 milionů korun; metoda EPC pomůže i životnímu prostředí21. 1. 2021Hned v deseti objektech ve vlastnictví Pardubického kraje byla dokončena modernizace technologických zařízení. Díky progresivní metodě EPC (Energy Performance Contracting) přinesou opatření během 11 let úsporu 36,6 milionů korun. Tu Kraji garantuje dodavatel tohoto rozsáhlého projetu, společnost MVV Energie CZ, která do modernizace energetického hospodářství investovala 25,6 milionů korun. MVV Energie CZ a.s.
Tiskové zprávy