Česká Lípa

Česká Lípa
V České Lípě vyrábí a zákazníkům dodává teplo ČESKOLIPSKÁ TEPLÁRENSKÁ a.s., která je členem skupiny ENETIQA již od roku 2001. 
  
Od roku 2011 vyrábí v České Lípě společnosti G-RONN s.r.o.G-LINDE s.r.o. kogeneračně elektrickou energii.

 Zajímavosti a zprávy

OSBD Česká Lípa vstupuje do ČESKOLIPSKÉ TEPLÁRENSKÉ. Spolu s Městem se tak bude podílet na stabilizaci a rozvoji moderní a ekologické výroby tepla27. 9. 2018Největší odběratel tepla od ČESKOLIPSKÉ TEPLÁRENSKÉ, Okresní stavební bytové družstvo Česká Lípa, se dnes stalo jejím dalším akcionářem. OSBD se tak od dnešního dne podílí na rozvoji této ekologické soustavy zásobování tepelnou energií spolu s oběma dalšími akcionáři – MVV Energie CZ, která v teplárně vlastní většinový podíl prostřednictvím společnosti Českolipské teplo, a Městem Česká Lípa. MVV Energie CZ a.s.
Česká Lípa získá věrnostní program na dodávky tepla20. 9. 2018Za teplo ušetří od roku 2019 všichni zákazníci ČESKOLIPSKÉ TEPLÁRENSKÉ, kteří podepíší dlouhodobé smlouvy. Bytové domy tak mohou ušetřit desetitisíce korun. MVV Energie CZ a.s.
ČESKOLIPSKOU TEPLÁRENSKOU vede Radomír Ondra3. 1. 2018Od 1. ledna 2018 je novým předsedou představenstva společností ČESKOLIPSKÁ TEPLÁRENSKÁ a Českolipské teplo Ing. Radomír Ondra, který i nadále zůstává ve vedení společnosti e.services s.r.o. MVV Energie CZ a.s.
Ve vedení Teplárny Liberec je nově Vladimir Kravjansky30. 10. 2017Novým místopředsedou představenstva Teplárny Liberec se stává pan Vladimir Kravjansky, v jehož kompetenci bude celkové řízení, ekonomika a obchod. Naváže tak na činnost Jaroslava Pantůčka, který své působení ve skupině MVV končí. MVV Energie CZ a.s.
Personální změny ve skupině MVV Energie CZ3. 1. 2017V představenstvu společností ČESKOLIPSKÁ TEPLÁRENSKÁ a.s. a Českolipské teplo a.s. je nově Ing. Jaroslav Pantůček, v jehož kompetenci bude celkové řízení, strategie, obchod a finanční řízení. Novým jednatelem CTZ s.r.o. a současně členem představenstva Zásobování teplem Vsetín a.s. se stal Ing. Kamil Ondra s odpovědností za provoz a technické řízení. MVV Energie CZ a.s.
Výrobu a techniku v českolipské teplárně povede nově Jan Sulík19. 1. 2015Technický úsek ČESKOLIPSKÉ TEPLÁRENSKÉ a.s. má nové vedení. Ing. Jan Sulík přichází do společnosti místo Ivana Urbana, který se loučí s pracovní kariérou. Jan Sulík bude mít od 17. ledna 2015 z pozice místopředsedy představenstva na starosti výrobu a techniku pro celou Českou Lípu. Nové členy má i dozorčí rada a sbor poradců. MVV Energie CZ a.s.
Mezinárodní festival sídlí v České Lípě21. 9. 2010Mezinárodní festival sídlí v České LípěFestival Lipa Musica úspěšně zahájil již svůj 9. ročník. Tři otázky jsme položili starostce České Lípy, řediteli festivalu i předsedovi představenstva generálního partnera festivalu. MVV Energie CZ a.s.
Povodně srpen 20102. 9. 2010Povodně srpen 2010Bleskové povodně, jež zasáhly především sever České republiky na začátku měsíce srpna, zasáhly i města skupiny MVV Energie CZ. MVV Energie CZ a.s.
Lipý - cukrovar, krajský soud nebo hrad?26. 5. 2009Lipý - cukrovar, krajský soud nebo hrad?Podle současného stavu poznání vznikl vodní hrad Lipý před rokem 1277. V 16. století se stal zámkem. Trpěl majetkovým rozdělením. Dochované prameny dosvědčují, že jednotlivé části budovy a různé místnosti měly odlišné držitele. MVV Energie CZ a.s.
Tiskové zprávy