Tiskové centrum

Ing. Miloš Adámek MVV

Kontakty pro média

Ing. Miloš Adámek
manažer komunikace a marketingu,
tiskový mluvčí

telefon: 272 113 135
e-mail: milos.adamek(zavinac)enetiqa.cz

Aktuality

Personální změny ve skupině ENETIQA3. 6. 2024Novým předsedou představenstva společnosti ENERGIE Holding a.s., patřící do skupiny ENETIQA, se 1. 6. 2024 stal Ing. Jan Nechvátal. Ve společnosti bude zodpovídat za celkové řízení, strategii, obchod a finanční řízení. Je absolventem Vysoké školy strojní a elektrotechnické v Plzni. Před příchodem do skupiny ENETIQA působil na pozici předsedy představenstva ČEZ Teplárenská a.s. Zkušenosti má i ze společností ACTHERM spol. s r.o., či United Energy a.s.

MVV Energie CZ a.s.
Skupina ENETIQA má vlastní tradingovou společnost ENETIQA Trading s.r.o.16. 4. 2024Nová společnost ENETIQA Trading s.r.o. se zabývá obchodováním s elektřinou a plynem. Je další dceřinou společností ENETIQA a.s. a rozšířila tak skupinu ENETIQA. Vznik nové společnosti je reakcí na neustále se měnící situaci na energetických trzích v nedávné minulosti. Jejím hlavním cílem je včas reagovat na vývoj trhu, proaktivně na něm působit a optimalizovat využití našich flexibilních zdrojů. MVV Energie CZ a.s.
Teplárna naší dceřiné společnosti ENERGIE Holding by se na geotermální energii mohla připojit již v roce 20275. 2. 2024Na konci ledna se do země v areálu bývalých kasáren v Litoměřicích zakousla vrtná souprava a zahájila tak fyzickou realizaci projektu SYNERGYS, v jehož rámci vědci z výzkumné infrastruktury RINGEN chtějí přebytečnou energii ze solárních panelů a dalších zdrojů odpadního tepla ukládat do podzemních zásobníků tepla („tepelných baterek“) a v zimním období ji prostřednictvím litoměřické výtopny společnosti ENERGIE Holding využít k vytápění. Součástí projektu jsou, samozřejmě, i dva dlouho připravované hlubinné vrty, které by do výtopny měly přivést teplo geotermální. MVV Energie CZ a.s.
Teplárna Liberec, patřící do skupiny ENETIQA, dokončí projekt GreenNet. Do modernizace rozvodných teplovodních sítí bude investovat přes miliardu korun 4. 12. 2023Valná hromada Teplárny Liberec schválila výměnu zbývajících dvou parovodních větví za horkovody. V rámci modernizace bude vyměněno 24 kilometrů rozvodů a 85 výměníkových a předávacích stanic. Související investice proběhnou i v samotné teplárně a spalovně komunálního odpadu TERMIZO, od které teplárna odebírá horkou páru. Celková investice činí přes jednu miliardu korun a dokončena bude na podzim roku 2025. Modernizace sníží ztráty při dopravě tepla o 25 %, a tím pádem i emise skleníkových plynů a závislost výroby tepla na zemním plynu. MVV Energie CZ a.s.
Největší EPC projekt v historii ČR bude realizovat sdružení firem Amper Savings a ENETIQA.17. 10. 2023Brněnskou Fakultní nemocnici u sv. Anny čeká komplexní modernizace energetických systémů. Celková cena činí 814 milionů korun bez daně. Projekt bude realizován osvědčenou metodou se zaručeným výsledkem (EPC), která zajistí minimální garantovanou úsporu tepla, elektřiny a vody o více než třetinu. Největší projekt svého druhu v historii ČR bude realizovat sdružení firem Amper Savings a ENETIQA. MVV Energie CZ a.s.
Společnost ENETIQA působí na českém trhu již 30 let6. 10. 2023Společnost ENETIQA a.s. slaví 30 let působení v České republice. Objevila se na českém trhu 6. října roku 1993 pod názvem EPS ČR a zabývala se především poskytováním energetických služeb. V roce 1999 se stává součástí německého energetického koncernu MVV Energie AG. V následujících letech vzniká nákupem tepláren skupina firem, kterou zastřešuje společnost nesoucí od roku 2002 název MVV Energie CZ a.s. Skupina se v dalších letech rozrůstá a zřizuje samostatnou divizi EPC zabývající se realizacemi energeticky úsporných projektů. Novým vlastníkem skupiny se v prosinci roku 2022 stává nezávislá evropská investiční skupina Cube Infrastructure Managers se sídlem v Lucemburku a společnost mění název na ENETIQA a.s. MVV Energie CZ a.s.
Personální změny ve skupině ENETIQA3. 4. 2023Novým ředitelem úseku strategie a rozvoje společnosti ENETIQA a.s. se od 1. 4. 2023 stal Ing. Ivo Slavotínek, který ve společnosti od roku 2021 působil na pozici ředitele obchodu energetických služeb. MVV Energie CZ a.s.
MVV Energie CZ se po změně vlastníka jmenuje ENETIQA2. 1. 2023Společnost Cube III Energy CZ s.r.o. je od 9. prosince 2022 novým vlastníkem společnosti MVV Energie CZ a.s., která od 1. 1. 2023 ponese nový název ENETIQA a.s. MVV Energie CZ a.s.
Personální změny ve skupině ENETIQA2. 1. 2023Novým předsedou představenstva společnosti ENERGIE Holding a.s., patřící do skupiny ENETIQA (dříve MVV Energie CZ), se od 1. 1. 2023 stal pan Kamil Neuwirth. MVV Energie CZ a.s.
Pour féliciter 202319. 12. 2022MVV Energie CZ a.s. přeje všem krásné Vánoce, pevné zdraví a úspěšný nový rok MVV Energie CZ a.s.
MVV Energie CZ má nového vlastníka 12. 12. 2022Novým vlastníkem společnosti MVV Energie CZ a.s. je od 9. prosince 2022 společnost Cube III Energy CZ s.r.o., která je součástí nezávislé evropské investiční společnosti Cube Infrastructure Managers zaměřené na infrastrukturní projekty střední velikosti. MVV Energie CZ a.s.
Skupina MVV Energie CZ má dodávky plynu na rok 2023 smluvně zajištěny a ceny tepla tak bude zvyšovat jen o desítky procent 6. 12. 2022Teplárny z energetické skupiny MVV Energie CZ, které zajišťují teplo pro 70 tisíc domácností a stovky firem a organizací, budou v příštím roce zvyšovat ceny tepla v rozmezí od 12 do 60 % a to v závislosti na palivu, které používají. Ceny se zvýší jen v řádu desítek procent přestože ceny zdrojů, a především plynu, rostly řádově mnohem více. Ke zvýšení cen pro koncové odběratele dojde od 1. 1. 2023. MVV Energie CZ a.s.
Největší EPC zakázku pro samosprávu bude realizovat společnost MVV Energie CZ5. 12. 2022Přes 300 milionů korun investuje město České Budějovice do energetických úspor na svých 10 objektech. Objemem jde o dosud největší zakázku tzv. Energy Performance Contracting (EPC) pro samosprávy v České republice. U spotřeby tepla dosáhnou roční úspory spotřeby zhruba 35 %, u vody necelých 20 % a spotřeba elektrické energie klesne o téměř 50 %. Investiční a stavební fázi, jež bude završena na sklonku roku 2023, i následnou garanci dosažených úspor bude realizovat energetická skupina MVV Energie CZ, konkrétně divize energetických služeb. MVV Energie CZ a.s.
Personální změny ve skupině MVV Energie CZ3. 10. 2022Novým předsedou představenstva společnosti TERMO Děčín a.s. se od 1.10. 2022 stává Ing. Jan Sedláček, který od roku 2020 působí a nadále i zůstává na pozici předsedy představenstva společnosti Teplárna Liberec a.s. MVV Energie CZ a.s.
MVV Energie AG podepsala smlouvu o prodeji své dceřiné firmy MVV Energie CZ investiční společnosti Cube Infrastructure Managers18. 8. 2022Společnost MVV Energie AG, vedoucí německá energetická firma, podepsala smlouvu o prodeji 100 % svých aktivit v České republice, které představuje energetická skupina MVV Energie CZ. Kupujícím je Cube Infrastructure Managers (dále jen Cube), nezávislá evropská investiční společnost zaměřená na infrastrukturní projekty střední velikosti. Nákup MVV Energie CZ realizuje Cube prostřednictvím svého investičního fondu Cube Infrastructure Fund III. MVV Energie CZ a.s.
Změna v představenstvu MVV Energie CZ a.s.13. 6. 2022Novým členem představenstva společnosti MVV Energie CZ a.s. se k 13. červnu 2022 stává Jan Vencour. Ve vedení firmy nahrazuje Jaroslava Pantůčka, který nastupuje na pozici předsedy představenstva a generálního ředitele státního podniku MERO ČR. MVV Energie CZ a.s.
Skupina MVV významně posílila divizi energetických služeb a získává nové projekty9. 5. 2022Násobné zvýšení počtu i objemu projektů snižujících energetickou náročnost budov, tzv. Energy Performace Contracting (EPC), plánuje v dalším období energetická skupina MVV Energie CZ. Divize energetických služeb, která má tento typ zakázek na starosti, se proto významně rozrostla. Působí v ní nyní i dvě přední osobnosti tuzemského odvětví energetických úspor – Ivo Slavotínek a Valentýn Avramov. Oba jsou podepsáni pod největšími úspěšnými EPC projekty uskutečněnými v posledních letech v České republice. Nejnověji divize uspěla ve dvou veřejných zakázkách na projekty EPC Psychiatrické nemocnice Kosmonosy. Projekt v lokalitě Sadská má hodnotu 17,3 mil. Kč, komplexní EPC projekt v hlavním areálu v Kosmonosech 92,8 mil. Kč. MVV Energie CZ a.s.
Personální změny ve skupině MVV Energie CZ30. 3. 2022Novým členem představenstva Teplárny Liberec, a.s. a současně také členem představenstva společnosti TERMIZO a.s. se s účinností od 1. dubna 2022 stane Ing. Petr Boukal. Ve skupině MVV Energie CZ již pracoval v letech 2016-2018, kdy byl členem představenstva ENERGIE Holding a.s. V obou společnostech bude řídit resort technika a provoz. MVV Energie CZ a.s.
Energetická skupina MVV si i ve finančním roce 2020-2021 udržela stabilní hospodářské výsledky15. 3. 2022Kladného konsolidovaného provozního hospodářského výsledku dosáhla ve finančním roce 2020-2021 energetická skupina MVV Energie CZ (MVV). Celkové výnosy skupiny dosáhly ve sledovaném období téměř 2,1 mld. Kč, což je o 1,2 % více ve srovnání s předchozím fiskálním rokem. Důvodem byly především vyšší tržby ve společnostech skupiny, dané delší topnou sezonou způsobenou dlouhou chladnější zimou a příznivými cenami komodit po většinu sledovaného období. MVV také intenzívně rozvíjela projekty energetických služeb jako Energy Contracting (EC) a Energy Performance Contracting (EPC). MVV Energie CZ a.s.
Skupina MVV přichází s novým produktem a energetickým řešením na míru developerům25. 1. 2022Nový inovativní produkt Develore energetické skupiny MVV Energie CZ kombinuje úsporná opatření v oblasti výroby a dodávek tepla i elektrické energie a investiční kapitál pro developery. Řešení přináší výhody i pro koncové uživatele – vlastníky a nájemce všech typů nemovitostí. Nová služba vznikla ve spolupráci s inovačním studiem IdeaSense prostřednictvím přístupu Human Centered Design. Autorem vizuální identity je společnost SDMK Design. MVV Energie CZ a.s.
Oddělení strategie v MVV nově vede Jakub Hlavica5. 1. 2022Zkušený manažer se specializací na energetický trh, Ing. Jakub Hlavica, MBA, převzal ke 3. lednu 2022 vedení úseku strategie ve společnosti MVV Energie CZ a.s. po Ing. Branislavu Posuchovi. Společně s nejvyšším managementem se zaměří na rozvoj projektů ve skupině a nastavení nových procesů reagujících na dynamický vývoj energetického prostředí. MVV Energie CZ a.s.
Pour féliciter 202216. 12. 2021MVV Energie CZ a.s. přeje všem krásné Vánoce, pevné zdraví a úspěšný nový rok MVV Energie CZ a.s.
Energetická skupina MVV v Uherském Hradišti ustupuje od uhlí. Nahradí jej zemní plyn a nerecyklovatelný odpad10. 12. 2021Dva roky trvala jednání ohledně modernizace teplárny v Uherském Hradišti. Včerejší valná hromada společnosti CTZ s.r.o., která je společným podnikem energetické společnosti MVV Energie CZ a.s. a města Uherské Hradiště, rozhodla o náhradě uhelného prachu novým palivovým mixem. Bude se jednat o kombinaci zemního plynu a dále již nerecyklovatelného komunálního odpadu. Přechod od uhlí k novým zdrojům v palivovém mixu teplárny posvětilo rovněž zastupitelstvo města Uherské Hradiště. MVV Energie CZ a.s.
Po Liberci má dobíjecí stanici pro elektromobily také Vsetín6. 12. 2021Veřejnou rychlodobíjecí stanici otevřela v těchto dnech v nákupní zóně na Ohradě u Jysku naše dceřiná společnost Zásobování teplem Vsetín a.s. MVV Energie CZ a.s.
MVV Energie CZ: Dodávka tepla do domácností bude pokračovat bez výkyvů i bez násobného zvýšení cen25. 11. 2021Teplárny z energetické skupiny MVV Energie CZ budou v příštím roce zvyšovat ceny tepla v rozmezí od 6 do 60 %, někde zůstanou ceny stejné jako letos, a to v závislosti na palivu, které používají. Skupina, která zajišťuje teplo pro 70 tisíc domácností a stovky firem a organizací, promítne do cen tepla pro zákazníky jen část skokově rostoucích nákladů na nákup plynu. Ke zvýšení cen pro koncové odběratele dojde až od 1. 1. 2022. MVV Energie CZ a.s.
Teplárna Liberec spouští nejrychlejší dobíječku elektroaut ve městě18. 11. 2021S nejvyšším výkonem 75 kW v Liberci byla spuštěna nová dobíjecí stanice pro elektromobily. MVV Energie CZ a.s.
V Uherském Hradišti směřují k využití komunálního odpadu a plynu16. 11. 2021Kombinace šetrné přeměny nerecyklovatelného komunálního odpadu na teplo spolu se zemním plynem v mixu teplárny Mařatice by mělo do budoucna nahradit uhlí. Rozhodla o tom na svém jednání v pondělí 15. listopadu Rada města Uherské Hradiště, která je s MVV Energie CZ a.s. spolumajitelem společnosti CTZ s.r.o. provozující tuto teplárnu. Rozhodnutí musejí ještě potvrdit zastupitelé města. MVV Energie CZ a.s.
Projekt ZEVO pro malá a střední města má první kladné posouzení dokumentace EIA8. 10. 2021Projekt skupiny MVV na výstavbu zařízení pro energetické využití odpadů (ZEVO), šitý na míru malým a středním městům v České republice, ve kterých funguje systém centrálního zásobování teplem, získal první kladné rozhodnutí k dokumentaci EIA. Udělil jej Odbor životního prostředí a zemědělství Zlínského kraje a týká se záměru výstavby tohoto zařízení ve Vsetíně. MVV Energie CZ a.s.
Rozšířili jsme kolekci Křišťálových komínů – díky projektu GreenNet v Liberci17. 9. 2021Za Oscara v oblasti energetiky je označovaný Křišťálový komín udělovaný každoročně Teplárenským sdružením České republiky. Kolekce skupiny MVV se čerstvě rozšířila o další cennou sošku: sdružení ocenilo rozsáhlý projekt GreenNet, který naše dceřiná společnost Teplárna Liberec realizovala mezi léty 2018 a 2020 v libereckých čtvrtích Pavlovice a Ruprechtice. MVV Energie CZ a.s.
Kulaté stoly k modernizaci teplárny Mařatice v Uherském Hradišti přinesly nové informace2. 9. 2021V úterý 31. srpna a ve středu 1. září se v uherskohradišťském Klubu kultury konaly veřejné diskuze o modernizaci teplárny v Mařaticích. Zástupci naší dceřiné společnosti CTZ a externí odborníci prezentovali dodatečné informace a odpovědi na otázky, které k tématu modernizace vznesli zastupitelé Uherského Hradiště a zástupci iniciativy Čisté Hradiště. Následné diskuze se zúčastnili i zástupci Zlínského kraje, včetně statutární náměstkyně hejtmana Bc. Hany Ančincové. MVV Energie CZ a.s.
Další milník EPC v ČR: prvním projektem pro organizační složku státu je budova okresního soudu v Plzni9. 7. 2021Okresní soud Plzeň-město se připojuje k řadě institucí veřejné správy, které snižují své náklady na energie pomocí progresivní metody EPC (Energy Performance Contracting). V ČR se jedná o vůbec první projekt EPC pro organizační složku státu (OSS). Dodavatel EPC projektu – společnost MVV Energie CZ a.s. bude po dobu 10 let smluvně garantovat úsporu energetických nákladů. MVV Energie CZ a.s.
V Litoměřicích se odkláníme od uhlí – pomůže nový plynový kotel25. 6. 2021Nahrazení uhlí v palivovém mixu je střednědobým cílem společnosti ENERGIE Holding, která v Litoměřicích zásobuje teplem a teplou vodou kromě tisíců domácností, také městskou nemocnici a řadu dalších institucí. Od konce června jsou v Litoměřicích opět blíže naplnění této vize. V rámci modernizace tepelných zdrojů byla nová plynová kotelna s výměníkovou stanicí v Havlíčkově ulici vybavena špičkovým, plynovým horkovodním kotlem Bosch UNIMAT UT-M 34 × 16, který dodal výrobce Bosch Termotechnika s.r.o. ve spolupráci s montážním partnerem OL Energy s.r.o. Tento kotel má minimální účinnost 95,5 % s nízkou hlučností, unikátní minimalizaci emisí ze spalin a je napojený na systém centrálního zásobování teplem. MVV Energie CZ a.s.
V Uherském Hradišti se přibližujeme dekarbonizaci25. 5. 2021Odborníci z VUT Brno, Ústavu procesního inženýrství, dokončili studii modernizace teplárny Mařatice v Uherském Hradišti. Výsledky studie včera prezentovali zastupitelům Uherského Hradiště, novinářům a veřejnosti. Teplárnu Mařatice provozuje společnost CTZ s.r.o., jejímiž vlastníky jsou společnost MVV Energie CZ a.s. (50,96 %) a město Uherské Hradiště (49,04 %). MVV Energie CZ a.s.
Ekologie spojuje projekty MVV po celém světě, ukazuje nové číslo našeho magazínu29. 4. 2021Věděli jste, že skupina MVV stojí za významnými projekty obnovitelných zdrojů energie v Japonsku nebo v Austrálii? Do jakých aktivit s cílem klimatické neutrality investujeme v České republice? Také na tyto otázky se zaměřujeme v aktuálním vydání magazínu skupiny MVV. V jarním čísle popisujeme rekordní zakázku EPC v Ústeckém kraji a všímáme si rostoucího zájmu o geotermální zdroje. Přibližujeme také novou (a v mnoha ohledech unikátní) nabídku pro developery či to, jak se koncepce smart city dotýká energetiky. MVV Energie CZ a.s.
Na energii chytře – díky nové aplikaci odkudkoliv a kdykoliv21. 4. 2021MVV přichází s novým benefitem v projektech Vize Chytrý dům. Zákazníci mají nyní kromě garance výhodné ceny za elektřinu přímo ze své čtvrti k dispozici zdarma a bez reklam novou aplikaci MVV online. MVV Energie CZ a.s.
Hospodářské výsledky energetické skupiny MVV zůstaly stabilní – rostly investice do ekologizace16. 3. 2021Stabilní hospodářské výsledky navzdory rozkolísané době vykázala ve finančním roce 2019–2020 energetická skupina MVV Energie CZ, která patří k předním výrobcům a distributorům energií v České republice. Koronavirová pandemie se odrazila na vyšších provozních nákladech. Díky zavedeným opatřením se však podařilo ve všech městech a obcích, kde MVV skupina působí, dodávat teplo, elektrickou energii a vodu i v těch nejvypjatějších momentech. Sledované období bylo také ve znamení řady připravovaných či již realizovaných, ekologických projektů a nových služeb. Skupina tak již několikátým rokem investuje do bezfosilních technologií a obnovitelných zdrojů (OZE). MVV Energie CZ a.s.
Pardubický kraj ušetří za energie dalších 36 milionů korun; metoda EPC pomůže i životnímu prostředí21. 1. 2021Hned v deseti objektech ve vlastnictví Pardubického kraje byla dokončena modernizace technologických zařízení. Díky progresivní metodě EPC (Energy Performance Contracting) přinesou opatření během 11 let úsporu 36,6 milionů korun. Tu Kraji garantuje dodavatel tohoto rozsáhlého projetu, společnost MVV Energie CZ, která do modernizace energetického hospodářství investovala 25,6 milionů korun. MVV Energie CZ a.s.
Pour féliciter 20217. 12. 2020MVV Energie CZ a.s. přeje všem krásné Vánoce v teple domova, pevné zdraví a úspěšný nový rok MVV Energie CZ a.s.
MVV News: Koronavir nás semkl. Dále rozvíjíme spolupráci s městy a chystáme nové produkty10. 9. 2020Jak vypadala karanténa a opatření spojená s covid-19 na MVV v našich regionech? Co znamená koronakrize pro hospodaření a další směřování MVV? A jak to, že virus nezpomalil přípravu řady nových inovačních projektů? Také o tom se dočtete v letošním vydání MVV magazínu. MVV Energie CZ a.s.
Projekty EPC ušetří desítky milionů za energie, navíc pomohou zlepšit ovzduší v Ústeckém kraji 8. 9. 2020Významné investiční akce čekají ještě v tomto roce několik desítek budov v Ústeckém kraji. Jejich energetické hospodářství projde kompletní modernizací. Stane se tak prostřednictvím projektů EPC (Energy Performance Contracting), které povedou k nižším nákladům za energie. Společnost MVV Energie CZ a.s., která uspěla ve výběrovém řízení Ústeckého kraje, modernizaci objektů zajišťuje a navíc garantuje, že dojde k úsporám energií v rozsahu, který v nabídce předložila. Veškeré práce a technologie budou hrazeny z budoucích úspor. Tím jsou minimalizovány přímé investice ze strany kraje a ušetřené prostředky mohou být použity na jiné investiční akce. MVV Energie CZ a.s.
Trh s EPC projekty roste díky minimální zátěži veřejných rozpočtů a ekologickým dotacím6. 8. 2020Snaha o snižování emisí CO2, významná podpora unijních fondů, ale také jasná motivace úspor spotřeby energií stojí za zvýšeným zájmem veřejné sféry po projektech Energy Performance Contracting (EPC). Jde o komplexní službu zahrnující návrh úsporných opatření, jejich přípravu a vlastní realizaci i následný energetický management. Jedním z průkopníků a lídrů tohoto odvětví je společnost MVV Energie CZ a.s. MVV Energie CZ a.s.
Libereckou teplárnu nově povede Jan Sedláček1. 7. 2020Novým předsedou představenstva Teplárny Liberec, a.s. se od 1. července stává Ing. Jan Sedláček. Bude zodpovědný za strategii společnosti, finance a obchod. Ve vedení Teplárny Liberec nahrazuje Ing. Martina Pěnčíka, který ze společnosti odchází z osobních důvodů. MVV Energie CZ a.s.
Martin Hvozda opět místopředsedou APES26. 6. 2020Bc. Martin Hvozda, manažer divize energetických služeb MVV Energie CZ a.s., obhájil post místopředsedy Rady Asociace poskytovatelů energetických služeb (APES). MVV Energie CZ a.s.
MVV Energie CZ a.s. změnila adresu1. 6. 2020Mateřská společnost energetické skupiny MVV Energie CZ změnila adresu i sídlo. Od 1. června 2020 nás nově naleznete v pražských Jinonicích. MVV Energie CZ a.s.
Skupina MVV Energie CZ vykázala stabilní výsledky, mateřská společnost MVV Energie AG získala nového akcionáře3. 4. 2020Energetická skupina MVV Energie CZ zvýšila v účetním roce 2018–2019 výnosy oproti předcházejícímu období z 1,984 miliardy korun na 2,031 miliardy korun. Provozní hospodářský výsledek se meziročně snížil o 6,3 % na 305 milionů korun, celková finanční stabilita společnosti se však zvýšila. Minoritní podíl ve výši 45,1 % v mateřské firmě MVV Energie AG se sídlem v německém Mannheimu získal penzijní fond First State Investments. MVV Energie CZ a.s.
Předseda představenstva MVV Jörg Lüdorf a starosta Uherského Hradiště Stanislav Blaha podepsali memorandum o porozumění23. 1. 2020Cílem spolupráce mezi MVV Energie CZ a.s. a městem Uherské Hradiště, společníky naší dceřiné společnosti CTZ s.r.o., je příprava změny palivového mixu v uhelné teplárně v městské části Mařatice. Přechod na jiné palivo by měl zajistit dlouhodobě stabilní ceny tepla a minimalizovat vliv teplárny na životní prostředí, včetně snížení emisí skleníkových plynů a zamezení prašnosti současné skládky uhlí. MVV Energie CZ a.s.
Pour féliciter 20204. 12. 2019MVV Energie CZ a.s. přeje krásné Vánoce v teple domova a úspěšný nový rok MVV Energie CZ a.s.
MVV Energie CZ oslavila 20. výročí vstupu strategického partnera a oznámila ústup od uhlí do roku 203021. 11. 2019Ambiciózní plán snížit aktuální pětinový podíl uhlí při výrobě tepla a elektřiny do roku 2030 představila v těchto dnech významná energetická skupina MVV Energie CZ. Stalo se tak u příležitosti 20. výročí spojení se strategickým partnerem – MVV Energie AG, který je městskou společností z německého Mannheimu.
MVV Energie CZ a.s.
GreenNet v Pelhřimově získal ocenění Podnikatelský projekt roku 201920. 11. 2019Vítězství v kategorii Úspory energie z obnovitelných zdrojů soutěže Podnikatelský projekt roku 2019 si odnesla naše dceřiná společnost IROMEZ s.r.o. z Pelhřimova. Stalo se tak díky úspěšnému projektu GreenNet, který se týkal komplexní rekonstrukce teplovodní sítě. Porota vyzdvihla vyřešení stávajících ztrát při dodávkách tepla i fakt, že projekt přispěl k čistotě ovzduší. Přípravy i realizace probíhaly téměř čtyři roky a byly spolufinancovány z programu Výzvy I programu Úspory energie v SZT OP PIK MVV Energie CZ a.s.
MVV News: Energetika prochází obří změnou. A my stavíme na ekologii, inovacích a spolupráci s komunitami3. 9. 2019Hned dva velké rozhovory se zástupci nejvyššího managementu naší společnosti najdete v podzimním vydání MVV magazínu. O své názory na vývoj skupiny a na naše klíčové projekty se podělil Jörg Lüdorf, CEO MVV Energie CZ a.s. Vývoj celého odvětví fundovaně popisuje člen představenstva Jaroslav Pantůček. MVV Energie CZ a.s.
Nový EPC projekt MVV přinese Hornímu Slavkovu garantovanou úsporu 14 milionů4. 7. 2019MVV Energie CZ nyní realizuje dva nové projekty energetických úspor se zaručeným výsledkem, tedy metodou EPC. Prvním z nich jsou EPC opatření na osmi objektech města Horní Slavkov v Karlovarském kraji, kde provádí také aktivní energetický management, dalším je třetí etapa EPC projektu v budově SMOSK v Praze. MVV Energie CZ a.s.
Za péči o zákazníky získala MVV další křišťálový komín25. 4. 2019MVV obhájila prestižní ocenění Projekt roku v kategorii „Zlepšování služeb a péče o zákazníky“, kterou po loňské úspěšné premiéře znovu vyhlásilo Teplárenské sdružení ČR. Projekt dlouhodobého partnerství se zákazníky ČESKOLIPSKÉ TEPLÁRENSKÉ se tak zařadil mezi pět nejlepších teplárenských projektů roku 2018. Vedení společnosti převzalo křišťálový komín z rukou výkonného předsedy TSČR Tomáše Drápely na slavnostním večeru Dnů teplárenství a energetiky 24. dubna 2019 v Hradci Králové. MVV Energie CZ a.s.
Sázíme na obnovitelné zdroje energie a nadále zvyšujeme účinnost našich distribučních soustav18. 4. 2019Investice a úspory. Tyto dva procesy definují činnost naší energetické skupiny MVV Energie CZ stále přesněji. Soustavně investujeme do snižování emisí a vyšší efektivity distribuce energie. Zároveň rozvíjíme projekty úspor energie, a tudíž šetříme i náklady našich zákazníků. MVV Energie CZ a.s.
Novým jednatelem IROMEZU je Jaromír Prokop2. 4. 2019Na pozici jednatele společnosti IROMEZ s.r.o. byl s účinností od 1. dubna 2019 zvolen Jaromír Prokop. Ve skupině MVV působí už od roku 2014 na pozici manažera správy majetkových účastí v mateřské společnosti a je také členem dozorčích rad společností CTZ s.r.o. a Teplárna Liberec, a.s. IROMEZ opětovně povede spolu se stávající jednatelkou Hanou Zíkovou a bude zodpovídat za provoz a technické řízení. MVV Energie CZ a.s.
Úspora klientů 26 milionu korun a tři nové projekty – to je bilance MVV v oblasti energetických služeb za rok 201813. 2. 2019Společnost MVV Energie CZ a.s. patří mezi tři nejvýznamnější poskytovatele energeticky úsporných projektů metodou EPC (Energy Performance Contracting), tj. projektů se zaručenou úsporou. V roce 2018 pomohla svým klientům na nákladech za energie uspořit celkem 26 milionů korun, podobně, jako tomu bylo v předchozím roce. MVV Energie CZ a.s.
Personální změny ve skupině MVV Energie CZ7. 1. 2019Strategii MVV od 1. ledna 2019 řídí Ing. Branislav Posuch. Novým předsedou představenstva Teplárny Liberec se stal Ing. Martin Pěnčík.
MVV Energie CZ a.s.
OSBD Česká Lípa vstupuje do ČESKOLIPSKÉ TEPLÁRENSKÉ. Spolu s Městem se tak bude podílet na stabilizaci a rozvoji moderní a ekologické výroby tepla27. 9. 2018Největší odběratel tepla od ČESKOLIPSKÉ TEPLÁRENSKÉ, Okresní stavební bytové družstvo Česká Lípa, se dnes stalo jejím dalším akcionářem. OSBD se tak od dnešního dne podílí na rozvoji této ekologické soustavy zásobování tepelnou energií spolu s oběma dalšími akcionáři – MVV Energie CZ, která v teplárně vlastní většinový podíl prostřednictvím společnosti Českolipské teplo, a Městem Česká Lípa. MVV Energie CZ a.s.
Chladné počasí odstartovalo topnou sezonu24. 9. 2018Teplárny jsou připravené přitápět od 1. září, kdy oficiálně začíná topná sezona*. V posledních letech ale začínají topit o pár týdnů později. Až během tohoto víkendu klesla letos průměrná teplota pod 13 stupňů Celsia. Tepelnou pohodu od sluníčka tak začaly postupně přebírat teplárny. Ve skupině MVV začala jako první přitápět Teplárna Liberec v průběhu neděle. V ostatních našich městech se radiátory rozehřívají dnes a v Uherském Hradišti a Vsetíně během zítřejšího dne. MVV Energie CZ a.s.
Česká Lípa získá věrnostní program na dodávky tepla20. 9. 2018Za teplo ušetří od roku 2019 všichni zákazníci ČESKOLIPSKÉ TEPLÁRENSKÉ, kteří podepíší dlouhodobé smlouvy. Bytové domy tak mohou ušetřit desetitisíce korun. MVV Energie CZ a.s.
Teplárna Liberec dokončuje první etapu výměny parovodu4. 9. 2018Třistamiliónový projekt GreenNet má za sebou první ostrou zkoušku. O víkendu se na nový horkovod v Liberci přepojily první výměníkové stanice ve Starých Pavlovicích. Nové Pavlovice a Ruprechtice se dočkají v polovině září. Teplárna Liberec i díky tomuto projektu získává nové zákazníky, které přesvědčila modernizace i konkurenceschopná cena tepla. MVV Energie CZ a.s.
EPC projekty: MVV přinese úspory také nejsevernějšímu městu v ČR21. 8. 2018V roce 2018 zahájila společnost MVV Energie CZ projekt energetických úspor metodou EPC na šesti městských objektech a veřejném osvětlení v severočeském Šluknově. Kromě nových zdrojů tepla bude mít město moderní systém řízení a regulace topných systémů a dále kvalitní a energeticky úsporná LED svítidla pro soustavu veřejného osvětlení. MVV garantuje městu Šluknov úsporu nákladů na energie v celkové výši přes 15 milionů korun. MVV Energie CZ a.s.
Ve vedení ENERGIE Holding je Libor Hrnčiřík1. 8. 2018Skupinu MVV Energie CZ posílil Bc. Libor Hrnčiřík, který je od 1. srpna 2018 novým místopředsedou představenstva ENERGIE Holding a.s. MVV Energie CZ a.s.
Finance v MVV nově povede Jaroslav Pantůček19. 7. 2018Novým členem představenstva MVV Energie CZ a.s. se od 19. července 2018 stává Ing. Jaroslav Pantůček, v jehož kompetenci bude řízení financí a informačních technologií ve skupině.
MVV Energie CZ a.s.
Projekt GreenNet v Liberci byl dnes slavnostně zahájen26. 6. 2018V rámci projektu GreenNet dojde k výměně parovodů na jedné ze tří parovodních větví úspornějšími horkovody. Modernizace teplárenské sítě je rozdělena do dvou let. Náklady na její rekonstrukci přesáhnou 300 miliónů korun. Na projekt získala Teplárna Liberec dotaci ve výši 70 milionů korun z programu OPPIK. V letošním roce budou stavební práce probíhat především na sídlištích v Pavlovicích a Ruprechticích, v příštím roce dojde na zbývající kilometry sítě přes centrum Liberce až do Teplárny. Předpokládané ukončení prací je na začátku roku 2020. Dnešního slavnostního zahájení se zúčastnili zástupci všech hlavních aktérů celého projektu. MVV Energie CZ a.s.
Jörg Lüdorf se stává novým předsedou představenstva MVV Energie CZ. Jiří Koptík a Libor Žížala ze skupiny odcházejí29. 5. 2018Jörg Lüdorf (56) byl k dnešnímu dni jmenován předsedou představenstva české energetické skupiny MVV. Jörg Lüdorf se přes 20 let věnoval řízení mezinárodních společností a čerpal zkušenosti v oblasti energetiky, facility managementu, služeb a pojištění. Působil ve vedení společností v Německu i v zahraničí, mj. v zemích východní Evropy. MVV Energie CZ a.s.
MVV news: Přes 80 % zákazníků vnímá naši společenskou prospěšnost3. 5. 2018V jarním vydání našeho zpravodaje vás seznámíme s výsledky průzkumu očekávání našich zákazníků, který skupina MVV provedla již třetím rokem. Představíme vám nové kolegy a projekty ve skupině. Do soutěže o největší a nejoriginálnější komín se zapojilo šest set dětí z patnácti mateřských škol. Děti také navrhovaly pro teplárny maskoty. MVV Energie CZ a.s.
Projekt dlouhodobého partnerství se zákazníky IROMEZ získal prestižní ocenění Projekt roku26. 4. 2018Pelhřimovská teplárna IROMEZ se zařadila mezi pět nejlepších teplárenských projektů, které byly v České republice v roce 2017 úspěšně zrealizovány. Výsledky soutěže o Křišťálový komín vyhlásilo slavnostně Teplárenské sdružení ČR na Dnech teplárenství a energetiky v Hradci Králové 24. dubna 2018. MVV Energie CZ a.s.
EPC projekty MVV uspořily klientům přes 26 milionů korun22. 3. 2018Rok 2017 potvrdil růst MVV na trhu s energetickými službami v oblasti EPC projektů. „Minulý rok jsme aktualizovali strategii a její uplatnění v praxi nám jednoznačně ukázalo, že jsme se vydali správným směrem. Získali jsme nové, zajímavé projekty. Služby energetických úspor jsou perspektivní a hodláme je rozvíjet i nadále,“ říká člen představenstva Ing. Libor Žížala. MVV Energie CZ a.s.
Naše výsledky jsou díky prozákaznickému přístupu stabilní, hodnotí rok 2017 Jiří Koptík14. 3. 2018„Také v roce 2017 se nám dařilo úspěšně zavádět věrnostní programy, což odráží vysoká míra spokojenosti našich zákazníků. Dosáhli jsme vynikajícího hospodářského výsledku na energetickém trhu procházejícím množstvím technických a regulatorních změn. Nyní pokračujeme v rozsáhlých modernizačních projektech GreenNet v Liberci a Pelhřimově,“ říká Ing. Jiří Koptík, předseda představenstva MVV Energie CZ. MVV Energie CZ a.s.
ČESKOLIPSKOU TEPLÁRENSKOU vede Radomír Ondra3. 1. 2018Od 1. ledna 2018 je novým předsedou představenstva společností ČESKOLIPSKÁ TEPLÁRENSKÁ a Českolipské teplo Ing. Radomír Ondra, který i nadále zůstává ve vedení společnosti e.services s.r.o. MVV Energie CZ a.s.
Ve vedení Teplárny Liberec je nově Vladimir Kravjansky30. 10. 2017Novým místopředsedou představenstva Teplárny Liberec se stává pan Vladimir Kravjansky, v jehož kompetenci bude celkové řízení, ekonomika a obchod. Naváže tak na činnost Jaroslava Pantůčka, který své působení ve skupině MVV končí. MVV Energie CZ a.s.
Nové logo MVV zdůrazňuje zaměření na inovativní řešení a službu zákazníkům18. 10. 2017Energetická skupina MVV Energie CZ se od října prezentuje novým vizuálním stylem. Je založen na prostorových barevných vlnách, vyjadřujících energii a zdůrazňujících rozmanitost portfolia skupiny. MVV Energie CZ a.s.
Strategii MVV nově řídí Tomáš Mičánek31. 7. 2017Novým ředitelem úseku Strategie a rozvoj je od 1. července 2017 Tomáš Mičánek. Na pozici tak střídá Janu Hrabětovou. Svou činnost zaměří zejména na tvorbu a řízení strategie skupiny MVV Energie CZ včetně zajištění akvizic. MVV Energie CZ a.s.
Sokolí rodinka vyvedla na komíně TERMO Děčín opět tři mláďata. Sledovat je můžete v přímém přenosu.19. 5. 2017Komín geotermální teplárny TERMO Děčín pomáhá při záchraně sokola stěhovavého. V roce 2014 umístila společnost na třetí ochoz komínu teplárny na Benešovské ulici ve výšce 120 metrů speciální budku vhodnou pro zahnízdění sokola stěhovavého. Letos zde sokolí pár opět vyvedl tři mláďata, která může veřejnost sledovat díky unikátnímu umístění kamery rovnou na komíně v přímém přenosu na webových stránkách www.ted.mvv.cz. MVV Energie CZ a.s.
ENERGII Holding a TERMO Děčín povede Libor Štěpán18. 4. 2017Novým předsedou představenstva společností ENERGIE Holding a.s. a TERMO Děčín a.s. se stává Libor Štěpán, který bude mít v obou společnostech na starosti celkové a finanční řízení, strategii a obchod. Naváže tak na činnost Pavla Jonáše, který své působení ve skupině MVV Energie CZ končí. MVV Energie CZ a.s.
Naši zákazníci oceňují dlouhodobou stabilitu, říká Jiří Koptík12. 1. 2017Oproti situaci v energetickém odvětví dosáhla skupina MVV Energie CZ stabilního výsledku. V hospodářském roce 2015–2016 činil její obrat 2,1 miliardy korun. Jako první teplárenská společnost nabídla svým zákazníkům komplexní věrnostní program. Díky jeho úspěšné realizaci upevnila své postavení na českém energetickém trhu. Zároveň skupina připravuje dva významné investiční projekty v řádech stovek miliónů korun. MVV Energie CZ a.s.
Personální změny ve skupině MVV Energie CZ3. 1. 2017V představenstvu společností ČESKOLIPSKÁ TEPLÁRENSKÁ a.s. a Českolipské teplo a.s. je nově Ing. Jaroslav Pantůček, v jehož kompetenci bude celkové řízení, strategie, obchod a finanční řízení. Novým jednatelem CTZ s.r.o. a současně členem představenstva Zásobování teplem Vsetín a.s. se stal Ing. Kamil Ondra s odpovědností za provoz a technické řízení. MVV Energie CZ a.s.
Pour féliciter 201721. 12. 2016MVV Energie CZ a.s. přeje krásné Vánoce v teple domova a úspěšný nový rok MVV Energie CZ a.s.
MVV news: V České Lípě a Uherském Hradišti dodáváme teplo již 20 let24. 11. 2016V podzimním vydání našeho zpravodaje vás provedeme dvacetiletou historií dvou našich tepláren, jež zásobují teplem a elektřinou tisíce domácností v České Lípě a Uherském Hradišti. Představíme vám nové kolegy a projekty ve skupině. Přinášíme vám také reportáž ze života sokolí rodinky – TERMO Děčín jako první teplárna v České republice zajistila přímý přenos ze sokolí budky na teplárenském komíně ve výšce 120 metrů. Ve Vsetíně a České Lípě zákazníci soutěžili o teplo zdarma a některé naše teplárny otevřely své dveře veřejnosti, která se tak mohla zblízka podívat, jak se teplo i elektřina vyrábí. MVV Energie CZ a.s.
Divizi energetických služeb povede Martin Hvozda10. 10. 2016Novým manažerem Divize energetických služeb je od 1. října 2016 Bc. Martin Hvozda, který v MVV Energie CZ a.s. působí od roku 2009. Nejprve nastoupil na pozici technik asistent na projektech EPC a po vzniku samostatné Divize ES se stal na podzim 2012 jejím obchodním zástupcem zodpovědným za akvizice a veřejné zakázky. Jeho úkolem bude navázat na předchozí úspěchy divize na trhu s EPC projekty. MVV Energie CZ a.s.
Personální změny ve skupině MVV Energie CZ - v představenstvu Teplárny Liberec a TERMIZO je Petr Heincl, novým jednatelem IROMEZ je Pavel Rychetský4. 10. 2016Novým členem představenstva Teplárny Liberec, a.s. a současně také místopředsedou představenstva společnosti TERMIZO a.s. se s účinností od 1. října 2016 stal Petr Heincl. V obou společnostech bude řídit resort technika a provoz. K témuž datu byl ve společnosti IROMEZ s.r.o. do funkce jednatele zvolen Ing. Pavel Rychetský, který společnost povede spolu se stávající jednatelkou Mgr. Ing. Hanou Zíkovou. MVV Energie CZ a.s.
Dálkové vytápění získalo podporu v Bruselu20. 9. 2016V minulém týdnu Evropský parlament schválil strategii EU pro vytápění a chlazení. Rezoluce zdůrazňuje význam sítí centrálního vytápění jako alternativy k více znečišťujícím systémům individuálních zdrojů. Přebytek tepla, který je z těchto systémů v Evropě k dispozici, překračuje celkovou poptávku po dodávkách tepla ve všech evropských budovách. Evropský parlament také zdůraznil, že přeměna odpadu na energii bude hrát v oblasti vytápění stále důležitou roli, protože alternativou je často skládkování odpadů a používání fosilních paliv. MVV Energie CZ a.s.
Ve vedení ENERGIE Holding je nově Petr Boukal1. 8. 2016Skupinu MVV Energie CZ posílil Ing. Petr Boukal, který je od 1. srpna 2016 novým členem představenstva ENERGIE Holding a.s. Společnost, jež zásobuje teplem třináct tisíc domácností v Litoměřicích, Lounech a Mimoni, tak povede spolu se stávajícím předsedou představenstva Ing. Pavlem Jonášem. Petr Boukal bude zodpovídat za technické řízení a provoz. Jeho cílem bude pokračovat v modernizaci a ekologizaci provozů pod heslem Zodpovědná energie, která představuje pro celou skupinu MVV Energie CZ výrobu vždy s ohledem na budoucí generace. MVV Energie CZ a.s.
Sokolí rodinka v Děčíně opustila komín teplárny29. 6. 2016Rodinka sokola stěhovavého odletěla z hnízda na komíně TERMO Děčín pravděpodobně v době, kdy se nad Děčínem přehnala silná bouřka. MVV Energie CZ a.s.
Mláďata sokola stěhovavého na komíně teplárny v Děčíně vylétnou z hnízda již brzy. Jejich první výlety můžete sledovat v přímém přenosu.16. 6. 2016První mláďata se v budce na komíně teplárny TERMO Děčín vylíhla letos na začátku května. Nyní se prochází po ochozu komína ve výšce 120 metrů a prohlíží si okolí. Jejich první výlety z hnízda můžete díky unikátně umístěné kameře sledovat na www.termo.mvv.cz. MVV Energie CZ a.s.
V roce 2015 uspořili zákazníci MVV Energie CZ díky EPC projektům desítky milionů korun6. 6. 2016Společnost MVV Energie CZ a.s. dokázala svým klientům pomocí energeticky úsporných projektů se zaručenou úsporou, tzv. metodou EPC, v loňském roce ušetřit přes 24,5 milionů korun bez DPH. MVV Energie CZ a.s.
Sokolí rodinka vyvedla na komíně TERMO Děčín tři mláďata. Sledovat je můžete v přímém přenosu.20. 5. 2016Komín geotermální teplárny TERMO Děčín pomáhá při záchraně sokola stěhovavého. V roce 2014 umístila společnost na třetí ochoz komínu teplárny na Benešovské ulici ve výšce 120 metrů speciální budku vhodnou pro zahnízdění sokola stěhovavého. Nyní zde sokolí pár vyvedl tři mláďata, která může veřejnost sledovat díky unikátnímu umístění kamery přímo na komíně v přímém přenosu na webových stránkách www.termo.mvv.cz. MVV Energie CZ a.s.
MVV news: MVV Energie zakládá svou budoucnost na kogeneraci a dálkovém vytápění20. 4. 2016V jarním vydání zpravodaje MVV news vás seznámíme s hospodářskými výsledky české i evropské skupiny MVV Energie, jež budoucnost výrobní strategie zakládá na využití obnovitelných zdrojů energie a na kogeneraci ve spojení s dálkovým vytápěním, které je bezpečné, šetrné k životnímu prostředí a zákazníkům zajišťuje komfort kompletního řešení dodávky tepla včetně doprovodných služeb. Zpravodaj dále přináší informace o nových tvářích a projektech ve skupině. Pro zaměstnance skupiny vyhlásila MVV Energie CZ a.s. další ročník fotosoutěže na téma ENERGIE V PŘÍRODĚ. MVV Energie CZ a.s.
Personální změny ve skupině MVV Energie CZ - v představenstvu TERMO Děčín je nově Jan Sulík, vedení ENERGIE Holding doplní Jan Petránek 4. 4. 2016Svoji činnost ve skupině MVV Energie CZ ukončil Ing. Petr Šimoník, který dosud působil ve vedení společností TERMO Děčín a ENERGIE Holding. Funkci předsedy představenstva obou společností bude nyní zastávat Ing. Pavel Jonáš. Do funkce místopředsedy představenstva TERMO Děčín byl nově zvolen Ing. Jan Sulík. Vedení ENERGIE Holding dočasně doplní Ing. Jan Petránek. MVV Energie CZ a.s.
Komín teplárny CTZ v Uherském Hradišti pomáhá při záchraně sokola stěhovavého22. 1. 2016Teplárna CTZ s.r.o. se na podzim roku 2015 připojila ke sdružení ALKA Wildlife a na svůj 45 metrů vysoký komín instalovala budku pro ohroženého dravce. Umístění budky na ochoz teplárenského komínu zajistili výškoví specialisté. CTZ je tak spolu s Teplárnou Liberec a TERMO Děčín další teplárnou ve skupině MVV Energie CZ, jejíž komín pomáhá k návratu dravce. MVV Energie CZ a.s.
Skupina MVV Energie CZ prodala celkem 716 tisíc MWh tepla, 193 tisíc MWh elektřiny a její obrat činil 2,3 mld. Kč5. 1. 2016Skupina MVV Energie CZ tak i nadále dlouhodobě potvrzuje vysokou stabilitu hospodaření a připravenost k dalšímu rozvoji svého podnikání. Hospodářské výsledky skupiny za rok 2014–2015 jsou k dispozici ve výroční zprávě. MVV Energie CZ a.s.
Pour féliciter 201614. 12. 2015MVV Energie CZ a.s. přeje krásné Vánoce v teple domova a úspěšný nový rok MVV Energie CZ a.s.
Jan Vencour je novým ředitelem správy majetkových účastí MVV Energie CZ1. 12. 2015Novou posilou MVV Energie CZ je od 1. prosince 2015 Jan Vencour. Jako ředitel úseku správy majetkových účastí se bude věnovat řízení a optimalizaci správy portfolia majetkových účastí a jejich controllingu. MVV Energie CZ a.s.
MVV NEWS: Nové textilní filtry v Mimoni a Jasenicích zachytí většinu popílku18. 11. 2015Letos jsme v Mimoni a Jasenicích instalovali textilní filtry pro čištění spalin, které jsou až dvacetkrát účinnější než původní mechanické zařízení, protože zachytí většinu popílku a s velkou rezervou plní nejpřísnější limity na tuhé látky. V podzimním vydání zpravodaje MVV news vám projekty ekologizace představíme podrobněji. MVV news dále přináší informace o nejnovějších aktivitách a projektech naší skupiny. MVV Energie CZ a.s.
Teplárna Liberec výrazně snižuje ceny tepla pro věrné zákazníky4. 11. 2015Zastupitelé města schválili záměr snížení cen tepla. Od roku 2016 tak ušetří 14,5 % všichni zákazníci na sekundární síti, kteří podepíší s Teplárnou Liberec dlouhodobé smlouvy. Výrazně ušetří i město, které připravuje k podpisu pětiletý kontrakt. Podporu získala i dohoda o společném postupu obou akcionářů. MVV Energie CZ a.s.
TERMO Děčín snižuje ceny tepla, zastupitelstvo návrh odsouhlasilo27. 10. 2015Zastupitelé města schválili záměr snížení cen tepla předložený společností TERMO Děčín, který je výsledkem jednání tripartity. Od roku 2016 tak ušetří více než 9 % všichni zákazníci, kterým TERMO Děčín dodává teplo až do domu a podepíší dlouhodobé smlouvy. Výrazně ušetří i město. MVV Energie CZ a.s.
Liberecké zastupitelstvo může rozhodnout o výrazném snížení ceny tepla pro více než patnáct tisíc domácností23. 10. 2015Většinový akcionář je připraven splnit podmínky vedoucí ke snížení cen tepla už od ledna příštího roku. Záměr schválila rada města a příští čtvrtek o něm budou hlasovat liberečtí zastupitelé. MVV Energie CZ a.s.
Tisková konference TERMO Děčín projektu „Levnější teplo 2016“ a slavnostní podpis memoranda23. 10. 2015Společnost TERMO Děčín vítá čtvrteční rozhodnutí zastupitelstva a jeho souhlas se slevou na cenách tepla pro zákazníky od roku 2016. Novináře proto zveme na tiskovou konferenci, která se uskuteční v úterý 27. 10. od 9 hod. Na konferenci představí TERMO Děčín projekt „Levnější teplo 2016“ a zástupci tripartity zde slavnostně podepíší společné memorandum. MVV Energie CZ a.s.
Strategii a rozvoj MVV Energie CZ povede Jana Hrabětová19. 10. 2015MVV Energie CZ a.s. má od pondělí 19. října 2015 novou ředitelku úseku Strategie a rozvoj. Stala se jí Mgr. Ing. Jana Hrabětová, která se zaměří na tvorbu a řízení strategie skupiny MVV Energie CZ včetně zajištění akvizic. MVV Energie CZ a.s.
Novým jednatelem IROMEZ s.r.o. je Bořivoj Kůla2. 10. 2015Do skupiny MVV Energie CZ nově nastoupil Ing. Bořivoj Kůla, MBA. S účinností od 1. října 2015 byl rozhodnutím jediného společníka zvolen do funkce jednatele společnosti IROMEZ s.r.o., kterou povede spolu se stávající jednatelkou Mgr. Ing. Hanou Zíkovou. Ing. Kůla zodpovídá za technické řízení a provoz. MVV Energie CZ a.s.
Změny ve vedení IROMEZ4. 8. 2015Ze skupiny MVV Energie CZ odchází Ing. Zdeněk Hippmann, který tak již nebude nadále působit ve vedení společnosti IROMEZ s.r.o. Společnost povede stávající jednatelka Mgr., Ing. Hana Zíková. Druhým jednatelem, s účinností od 3. srpna 2015, byl zvolen Ing. Jaromír Prokop, MBA.
MVV Energie CZ a.s.
Rodinný domek vypustí za rok do ovzduší v Liberci více tuhých látek než všechny kotle centrálního zásobování teplem1. 6. 2015Velkou výhodou teplárenských zdrojů je minimální vliv na životní prostředí ve městech. Přísně kontrolované zdroje tepla dokáží společně se svými vysokými komíny ochránit město před smogovými situacemi. Oba dotační programy, se kterými se v budoucnu počítá pro zlepšení účinnosti celého systému vytápění v Liberci, schválila Evropská komise. MVV Energie CZ a.s.
MVV NEWS: EPC projekt Holice získal prestižní ocenění Počin roku 201430. 4. 2015V úterý 21. dubna 2015 byly na slavnostním večeru Dnů teplárenství a energetiky vyhlášeny vítězné Projekty roku 2014. Kromě čtyř kategorií z oblasti dálkového vytápění a chlazení vyhlašuje Teplárenské sdružení také zvláštní kategorii Počin roku. Toto ocenění získala za rok 2014 MVV Energie CZ za EPC projekt pro město Holice. Podrobnější informace o projektu včetně realizace veřejného osvětlení vám přináší jarní vydání zpravodaje MVV news, kde vás informujeme o nejnovějších aktivitách a dalších projektech naší skupiny. MVV Energie CZ a.s.
Teplárna Liberec může získat na svou adaptaci stovky miliónů korun16. 4. 2015Dotační příležitosti, které by pomohly s rekonstrukcí rozsáhlého systému centrálního zásobování v Liberci, jsou těsně před zveřejněním. Ve dvou operačních programech je možné získat až 300 miliónů korun. MVV Energie CZ a.s.
Teplo z odpadů je strategickou výhodou Liberce17. 3. 2015Vedení města podporuje energetické využívání odpadů pro zásobování Liberce teplem i v budoucnosti. Tento koncept bude základem pro tvorbu nové energetické koncepce. Na podzim akcionáři zveřejní vybranou variantu technického rozvoje, která bude směřovat k dlouhodobému snížení ceny tepla. MVV Energie CZ a.s.
Nová „zelená stěna“ bude chránit proti prašnosti celoročně; s realizací začíná CTZ již letos na jaře27. 2. 2015Společnost CTZ s.r.o. Uherské Hradiště nechala v rámci projektu „Regenerace zelené stěny“ vypracovat dendrologickou studii a následný projekt na realizaci snížení prašnosti skládky uhlí. Hned po vykácení několika vybraných stromů v březnu společnost nově vysadí 72 stromů a přes tisíc kusů dřevin. CTZ rovněž prověřuje možnost instalace tzv. mlžící stěny.
MVV Energie CZ a.s.
Zodpovědnost za Teplárnu v Liberci přebírají oba akcionáři25. 2. 2015Noví zástupci města v představenstvu spolupracují na řešení
teplárenství v Liberci. Pro snadnější a rychlejší nalezení shody
mezi akcionáři se budou zástupci města aktivně podílet na
revitalizaci Teplárny Liberec. Na starost mají nově oblasti dotačních titulů a energetické koncepce. Další jednání budou směřovat k vytvoření střednědobých variant rozvoje směřujících k dlouhodobému snížení ceny tepla. MVV Energie CZ a.s.
Výrobu a techniku v českolipské teplárně povede nově Jan Sulík19. 1. 2015Technický úsek ČESKOLIPSKÉ TEPLÁRENSKÉ a.s. má nové vedení. Ing. Jan Sulík přichází do společnosti místo Ivana Urbana, který se loučí s pracovní kariérou. Jan Sulík bude mít od 17. ledna 2015 z pozice místopředsedy představenstva na starosti výrobu a techniku pro celou Českou Lípu. Nové členy má i dozorčí rada a sbor poradců. MVV Energie CZ a.s.
MVV NEWS přináší hospodářské výsledky skupiny MVV Energie za rok 2013–2014 a stručné ohlédnutí za historií skupiny v ČR16. 1. 2015V zimním vydání zpravodaje MVV news vás tradičně seznámíme s hospodářskými výsledky české i evropské skupiny MVV Energie. Představíme Ing. Jiřího Koptíka, který je nově ve vedení pražské centrály. News dále přináší stručné ohlédnutí za historií naší energetické skupiny, která je členem koncernu MVV Energie již patnáct let, a informace o projektech ve skupině, akcích, nových tvářích a jubilantech. MVV Energie CZ a.s.
Nové složení dozorčí rady MVV Energie CZ a.s.7. 1. 2015S účinností od 1. ledna 2015 má šestičlenná dozorčí rada společnosti MVV Energie CZ a.s. nové složení: Udo Bekker, Dr. Hansjörg Roll, Ralf Klöpfer, Daniela Kirchner, Dr. Anton Bergmann a Dr. iur. Martin Auer. MVV Energie CZ a.s.
Skupina MVV Energie CZ prodala celkem 750 tisíc MWh tepla, 199 tisíc MWh elektřiny a její obrat činil 2,5 mld. Kč5. 1. 2015Skupina MVV Energie CZ potvrzuje svou hospodářskou stabilitu a připravenost na svůj další rozvoj. Za hospodářský rok 2013-2014 dosáhl obrat hodnoty 2,5 mld. Kč. Hospodářské výsledky skupiny jsou k dispozici ve výroční zprávě. MVV Energie CZ a.s.
Ceny tepla pro příští rok se ve skupině MVV Energie CZ změní jen nepatrně22. 12. 2014Energetická skupina zajišťuje dodávky tepelné energie v patnácti českých a moravských městech. Většina zákazníků zaplatí za teplo příští rok stejně nebo v případě uhelných tepláren pouze o několik procent vyšší cenu. MVV Energie CZ a.s.
Nové stránky TERMIZA jsou přehlednější8. 12. 2014Společnost TERMIZO a.s., zařízení na energetické využívání odpadů, připravila novou webovou prezentaci, kterou spustila 1. prosince letošního roku. Stránky na doméně www.termizo.mvv.cz jsou pro uživatele přehlednější a nabízejí aktuální informace o dění ve společnosti. MVV Energie CZ a.s.
MVV NEWS informuje o projektu „Regenerace zelené stěny“ v Uherském Hradišti a legislativních změnách v roce 201431. 10. 2014V podzimním vydání zpravodaje MVV news vám v rozhovoru s Petrem Heinclem, jednatelem společnosti CTZ, představíme projekt „Regenerace zelené stěny' v Uherském Hradišti. News dále přináší informace o významných legislativních změnách v roce 2014, které se dotkly oblasti energetiky, a dalších projektech, nových tvářích a jubilantech ve skupině MVV Energie CZ. MVV Energie CZ a.s.
Jiří Koptík jmenován předsedou představenstva společnosti MVV Energie CZ24. 10. 2014Jiří Koptík (39), zkušený manažer na českém energetickém trhu, byl s účinností od 1. listopadu jmenován novým předsedou představenstva české podskupiny energetické společnosti MVV Energie se sídlem v Mannheimu. Jak sdělila v pátek společnost v Mannheimu a v Praze. Koptík se tak ujímá funkce po Václavu Hrachovi, který na jaře opustil společnost na vlastní žádost. Společně s Liborem Žížalou, stávajícím členem výkonného představenstva, Koptík doplní vedení společnosti. MVV Energie CZ a.s.
CTZ s.r.o. má nové webové stránky22. 10. 2014Počínaje 1. říjnem letošního roku dostaly webové stránky společnosti CTZ s.r.o. novou podobu. Web běžící na stávající doméně www.ctz.mvv.cz je pro uživatele přívětivý a přehledný a klade si za cíl poskytovat vždy aktuální informace. Vzhledově je sjednocen s ostatními weby ve skupině MVV Energie CZ. MVV Energie CZ a.s.
MVV Energie CZ realizuje projekt EPC, který městu Holice ušetří celkově 29 milionů korun7. 10. 2014Posledního září tohoto roku byla v Holicích dokončena a městu předána dvacetimilionová investice do modernizace energetických zařízení v majetku města. Jedná se o úsporná opatření tzv. projektu EPC, kdy MVV Energie CZ a.s., dodavatel projektu, městu úspory garantuje. Investice městský rozpočet tedy nezatíží, město ji bude splácet příštích deset let z dosažených úspor. MVV Energie CZ a.s.
MVV NEWS informuje o projektech skupiny MVV Energie CZ zaměřených na ochranu životního prostředí a úsporu energie5. 8. 2014Letní vydání zpravodaje MVV news je věnováno projektům, které jsou zaměřeny na modernizaci zařízení ve skupině MVV Energie CZ, na ochranu životního prostředí, úsporu energie, a také podpoře sportovních a kulturních aktivit. Přinášíme vám bližší informace o připojení nového obchodního centra v historických budovách pivovaru v Děčíně, zdárném dokončení likvidace nelegální skládky na Liberecku, nových tvářích a jubilantech ve skupině. MVV Energie CZ a.s.
Novou jednatelkou IROMEZ s.r.o. je Hana Zíková9. 7. 2014Skupina MVV Energie CZ má novou posilu – s účinností od 1. července 2014 byla rozhodnutím jediného společníka do funkce jednatele IROMEZ s.r.o. zvolena Mgr. Ing. Hana Zíková. Vedle Ing. Zdeňka Hippmanna se tak stala druhým jednatelem společnosti, kde je zodpovědná za vedení resortu Finance a účetnictví. MVV Energie CZ a.s.
Díky projektům EPC ušetří Opava během následujících 10 let téměř 50 miliónů korun12. 6. 2014Statutární město Opava uzavřelo na podzim loňského roku smlouvu se Sdružením společností MVV Energie CZ a.s. a EVČ s.r.o. na provedení energeticky úsporných opatření u vybraných městských objektů. Konkrétně se jedná o tři základní a pět mateřských škol, zimní stadion a městské lázně. MVV Energie CZ a.s.
MVV.CZ v novém designu20. 5. 2014Společnost MVV Energie CZ a.s. představila novou podobu své internetové prezentace, která již tři týdny běží na stávající doméně www.mvv.cz. Nový web přináší kromě zcela přepracovaného vzhledu zejména přehlednější a intuitivnější strukturu. MVV Energie CZ a.s.
MVV NEWS přináší informace o ekologické hrozbě na Liberecku, personálních změnách ve skupině MVV Energie CZ a zavedení systému Compliance managementu15. 4. 2014V březnovém čísle zpravodaje MVV news vám přinášíme reportáž a fotografie z nelegální skládky v Arnolticích na Liberecku, jejíž likvidací vyrábí Termizo teplo a elektřinu. Představíme vám nové tváře ve skupině MVV Energie CZ a aktuální projekty ve Velké Británii a Německu. Přiblížíme vám systém Compliance managementu, který byl ve skupině zaveden v říjnu loňského roku, a zaměříme se na výhody centrálního zásobování teplem. MVV Energie CZ a.s.
Personální změny ve skupině MVV Energie CZ - představenstvo ENERGIE Holding a TERMO Děčín posílí Ing. Pavel Jonáš24. 2. 2014Do skupiny MVV Energie CZ nastupuje Ing. Pavel Jonáš, který bude s účinností od 1. března zastávat funkci místopředsedy představenstva ve společnostech ENERGIE Holding a.s. a TERMO Děčín a.s. Ve společnosti TERMO Děčín tak současně ve funkci nahradí Ing. Jitku Holčákovou, MBA, která bude nadále působit v představenstvu Teplárny Liberec, a.s. a ČESKOLIPSKÉ TEPLÁRENSKÉ a.s. MVV Energie CZ a.s.
Jitka Kafková a Libor Žížala jsou novými členy představenstva koncernu MVV Energie CZ7. 2. 2014Ing. Jitka Kafková, MBA (36) a Ing. Libor Žížala (39) byli dne 15. ledna 2014 jmenováni novými členy představenstva společnosti MVV Energie CZ a.s. na základě rozhodnutí jediného akcionáře. Ke jmenování došlo poté, co z představenstva na vlastní žádost odešel Ing. Václav Hrach, Ph.D. MVV Energie CZ a.s.
Změna ve vedení společnosti MVV Energie CZ17. 1. 2014Václav Hrach odchází ze společnosti MVV Energie CZ, Jitka Kafková a Libor Žížala převezmou dočasně vedení podniku. MVV Energie CZ a.s.
MVV NEWS přináší hospodářské výsledky skupiny MVV Energie za rok 2012/2013 a informace o nejnovějších aktivitách17. 1. 2014V prosincovém zpravodaji MVV NEWS vás již tradičně seznámíme s hospodářskými výsledky skupiny MVV Energie CZ a také nadnárodní skupiny MVV Energie. Představíme novou elektrárnu na biomasu, kterou MVV Energie AG staví v Ridham Dock ve Velké Británii; přiblížíme první úspěchy Divize energetických služeb a nový informační systém eSada. Dále si můžete přečíst článek o jubilejních X. sportovních hrách či vyhlášení výsledků výtvarné soutěže dětských kreseb „TEPLO DOMOVA“. Nechybí nové tváře, jubilea a další zajímavosti. MVV Energie CZ a.s.
Personální změny ve skupině MVV Energie CZ - novým členem představenstva v Teplárně Liberec, a.s. je Ing. Jitka Holčáková, MBA15. 1. 2014Ze skupiny MVV Energie CZ odchází Ing. Tomáš Balcar, který již nebude nadále působit v představenstvu společností Teplárna Liberec, a.s. a ENERGIE Holding a.s. Do funkce místopředsedy představenstva Teplárny Liberec byla nově jmenována Ing. Jitka Holčáková, MBA. Představenstvo ENERGIE Holding zůstává dočasně jednočlenné. MVV Energie CZ a.s.
TERMIZO promění ekologickou hrozbu v teplo a elektřinu pro Liberečany9. 1. 2014TERMIZO a.s. bude v lokalitě Arnoltice-Bulovka na Liberecku likvidovat skládku odpadů, které pocházejí z účelového nelegálního podnikání. MVV Energie CZ a.s.
Skupina MVV Energie CZ prodala celkem 1 016 tis. MWh tepla, 193 tis. MWh elektřiny a její obrat činil 2,9 mld. Kč2. 1. 2014Skupina MVV Energie CZ je i nadále ve velmi dobré finanční a ekonomické kondici. Za hospodářský rok 2012/2013 dosáhl obrat obdobně jako v loňském roce hodnoty téměř tří mld. Kč. Hospodářské výsledky skupiny jsou k dispozici ve výroční zprávě. MVV Energie CZ a.s.
Litoměřičtí a ENERGIE Holding a.s. podepsali memorandum9. 12. 2013Memorandum, jehož podstatou je formálně ukotvit dlouhodobou komunikaci a spolupráci mezi městem Litoměřice a společností Energie Holding, a.s., která je součástí skupiny MVV Energie CZ, podepsali dnes v konferenčním sále hradu zástupci obou stran. MVV Energie CZ a.s.
MVV Energie CZ si bude levněji zajišťovat údržbu provozů25. 10. 2013Společnost MVV enservis a.s. vstoupila dne 1. 10. 2013 do likvidace. Stalo se tak v souladu s rozhodnutím jediného akcionáře, učiněným dne 9. 7. 2013. MVV Energie CZ a.s.
MVV Energie CZ a.s. prodala Jabloneckou teplárenskou a realitní, a.s. 17. 7. 2013Společnost MVV Energie CZ a.s. prodala svůj 65,78% podíl v Jablonecké teplárenské a realitní a.s. (JTR) statutárnímu městu Jablonec nad Nisou a ke dni 17. 7. 2013 převedla svých 198 akcií na nového majitele, který se tak stal 100% vlastníkem JTR MVV Energie CZ a.s.
Smlouva o převodu akcií společnosti Jablonecká teplárenská a realitní, a.s. podepsána28. 6. 2013Společnost MVV Energie CZ a.s. a statutární město Jablonec nad Nisou stvrdily své předchozí rozhodnutí o prodeji podílu MVV Energie CZ a.s. v Jablonecké teplárenské a realitní, a.s. městu a 27. června podepsaly smlouvu o převodu majoritního balíku akcií. MVV Energie CZ a.s.
MVV Energie CZ a.s. získala ocenění ČEKIA Stability Award 201324. 6. 2013Společnost MVV Energie CZ a. s. se opětovně umístila v první stovce nejstabilnějších firem v České republice s ratingem AAA ČEKIA Stability Award. MVV Energie CZ a.s.
Škody v teplárnách jsou minimální, ceny tepla neovlivní 12. 6. 2013Voda opadla, teplárny obnovily dodávku tepla a sčítají škody. Zatímco v roce 2002 většina postižených tepláren dodávky zcela přerušila, letos to bylo jen výjimečně a kromě měst na dolním toku Labe se přerušení počítalo pouze v řádu hodin. MVV Energie CZ a.s.
Teplárny po opadnutí velké vody hned obnovují dodávky tepla5. 6. 2013Ihned po opadnutí vody začaly teplárny v městech zasažených povodní pracovat na obnovení zásobování teplem a teplou vodou. MVV Energie CZ a.s.
Teplárny odstavují zatopené parovody a chystají se na obnovu dodávek tepla3. 6. 2013Teplárny se snaží udržet dodávky tepla a teplé vody do povodněmi postižených lokalit co nejdéle. Bohužel, zcela zatopené parovody nelze z bezpečnostních důvodů udržet i nadále v provozu. MVV Energie CZ a.s.
Stát by měl spotřebitele více chránit před nepoctivými prodejci zařízení na výrobu tepla29. 5. 2013Zatímco teplárny uvádějí běžně na internetu ceny tepla, které zahrnují všechny náklady související s dodávkou, někteří nepoctiví prodejci zařízení na výrobu tepla se snaží spotřebitelům vnutit svůj produkt MVV Energie CZ a.s.
Teplárenské sdružení: Teplárny budou topit do konce května, na požádání i déle27. 5. 2013Přestože oficiální topná sezona končí v pátek 31. května, díky současným nízkým venkovním teplotám teplárny naopak zahájily znovu vytápění. MVV Energie CZ a.s.
Kogenerační jednotka na Františkově slavnostně zahájila zkušební provoz30. 4. 2013Změna systému zásobování teplem na tomto libereckém sídlišti přinesla zkrácení parních rozvodů a snížení ztrát téměř o třetinu. MVV Energie CZ a.s.
MVV NEWS přináší informace o projektech v TERMIZO, Liberci i Opavě18. 4. 2013Mezinárodní výzkum v TERMIZO vede Ing. Petr Novák, který v rozhovoru v březnovém MVV NEWS představuje cíle zkoumání pěstování řas ze spalin i dílčí úspěchy. MVV Energie CZ a.s.
Teplárenské sdružení: Situace v teplárenství je turbulentní a nepředvídatelná10. 4. 2013XIX. ročník Teplárenských dnů 2013 začal včera Brně. Náměstek ministra životního prostředí Martin Frélich předal ocenění projektům roku a informoval o možnostech čerpání prostředků z operačních programů Ministerstva životního prostředí. MVV Energie CZ a.s.
MVV NEWS přináší hospodářské výsledky skupiny MVV Energie a fota z projektu Františkov22. 1. 2013Prosincový zpravodaj MVV NEWS přináší kompletní informace o dokončení první fáze Prosincový zpravodaj MVV NEWS přináší kompletní informace o dokončení první fáze projektu Františkov. Sídliště Františkov v Liberci již zásobuje nová kotelna.Ve zpravodaji se můžete o projektu dočíst více i podívat se na fotografie z výstavby. V prosincovém čísle najdete také hospodářské výsledky nejen skupiny MVV Energie CZ působící v ČR, ale i kompletní výsledky celé nadnárodní skupiny MVV Energie, které představila mateřská společnost na tiskové konferenci v prosinci. MVV Energie CZ a.s.
Skupina MVV Energie CZ zvýšila svůj obrat na 2,98 mld. korun a vyrobila 5,42 mil. GJ tepla7. 1. 2013Konsolidované výnosy skupiny MVV Energie CZ za hospodářský rok 2011/2012 dosáhly hodnoty téměř tři mld. Kč.Skupina nadále potvrzuje svou silnou finanční a hospodářskou stabilitu a připravenost na další rozvoj v rámci existujících tržních příležitostí. Výsledky skupiny (i samotné akciové společnosti MVV Energie CZ), hlavní události roku 2011/2012, ale například i rozhovor s předsedou představenstva Ing. Václavem Hrachem, Ph.D., shrnují uplynulý hospodářský rok ve výroční zprávě MVV Energie CZ. MVV Energie CZ a.s.
Dohoda mezi MVV Energie CZ a SML trvá a cena tepla se zatím zvyšovat nebude12. 12. 2012Akcionáři nyní připravují novou akcionářskou smlouvu, která stanoví společné cíle v oblasti zásobování teplem ve městě a mimo jiné tak zajistí dokončení modernizace systému tepla v celém městě. MVV Energie CZ a.s.
Zpravodaj MVV NEWS představuje geotermální zdroj v Děčíně i další projekty skupiny18. 10. 2012Geotermální zdroj v Děčíně letos slaví desáté narozeniny a za dobu svého fungování ušetřil městu a celému regionu již 200 tisíc tun CO2. MVV Energie CZ a.s.
Obří motory stále lákají k návštěvě tepláren1. 6. 2012V letošním roce probíhá již 4. ročník tradičních dnů otevřených dveří ve skupině MVV Energie CZ. TERMO Děčín otevřelo poprvé dveře teplárny v děčínském Bynově a ve Vsetíně bylo otevřeno opět v teplárně na Jiráskově ulici. MVV Energie CZ a.s.
Poděkování za projekt COGEN II31. 5. 2012Gratulace za práci na projektu COGEN II a přínos pro skupinu MVV Energie CZ předal Ing. Václav Hrach, Ph.D. jeho realizátorům. MVV Energie CZ a.s.
Společnost e.services s.r.o. má nově dva jednatele21. 5. 2012Od 10.5. 2012 je druhou jednatelkou společnosti e.services s.r.o. Ing. Jana Pěničková, která je obchodně ekonomickou ředitelkou společnosti TERMIZO a.s. MVV Energie CZ a.s.
Křišťálový komín za Projekt desetiletí je již v Děčíně4. 5. 2012Dva diplomy a křišťálový komín za první místo v soutěži Projekt desetiletí jsou již v Děčíně. MVV Energie CZ a.s.
Geotermální zdroj v Děčíně je Projektem desetiletí26. 4. 2012Děčínský geotermální zdroj vyhrál titul Projekt desetiletí v kategorii novinářů. V kategorii energetických odborníků se umístil na 2. místě. MVV Energie CZ a.s.
Březnový MVV NEWS vyšel v novém stylu3. 4. 2012Zpravodaj skupiny MVV Energie CZ se po osmi letech dočkal větších změn. Úpravou prošel nejen formát zpravodaje (nyní vychází ve formátu A4), ale nový je i jeho grafický vzhled včetně titulní strany. MVV Energie CZ a.s.
Personální změny ve skupině MVV Energie CZ2. 4. 2012Novým členem představenstev společností ENERGIE Holding a.s. a Teplárna Liberec, a.s., se stal Mgr. Jiří Procházka. MVV Energie CZ a.s.
Teplárenské sdružení: Poslanci zmírnili diskriminaci tepláren13. 2. 2012Poslanecká sněmovna přijala kompromisní variantu, která ruší poplatky za znečišťování u oxidů síry a oxidů dusíku po roce 2015. MVV Energie CZ a.s.
Hlasujte o teplárenském Projektu desetiletí31. 1. 2012Na internetových stránkách Teplárenského sdružení České republiky www.tscr.cz bylo zahájeno hlasování veřejnosti v anketě o Projekt desetiletí v soustavách zásobování teplem a chladem. MVV Energie CZ a.s.
Prosincový MVV NEWS představuje hospodářské výsledky30. 1. 2012Hlavním tématem nového čísla zpravodaje MVV NEWS jsou hospodářské výsledky roku 2010/2011. MVV Energie CZ a.s.
MVV Energie CZ se zobrazuje v mobilních zařízeních20. 1. 2012Webové stránky společnosti MVV Energie CZ a.s. jsou nově upravené pro práci i v mobilních zařízeních. MVV Energie CZ a.s.
MVV Energie CZ ukončila hospodářský rok 2010/2011 opět s obratem 2,9 mld. Kč3. 1. 2012Společnost MVV Energie CZ a.s. i nadále potvrzuje vysokou stabilitu svého hospodaření. Konsolidované výnosy za rok 2010/2011 dosáhly hodnoty téměř 2,9 mld. Kč, což je obdobná hodnota jako v loňském roce. MVV Energie CZ a.s.
Revitalizace teplárenské sítě v Jablonci nad Nisou nebyla schválena, jednání pokračují22. 12. 2011MVV Energie CZ a.s. předložila plán revitalizace systému tepla v Jablonci nad Nisou minoritnímu akcionáři v Jablonecké teplárenské a realitní, a.s. (JTR) Městu Jablonec nad Nisou v září letošního roku. MVV Energie CZ a.s.
Novým předsedou dozorčí rady je Dr. Werner Dub15. 12. 2011Dozorčí rada společnosti MVV Energie CZ a.s. zvolila na svém zasedání v Mannheimu nového předsedu. Novým předsedou dozorčí rady společnosti je s platností od 7. prosince 2011 Dr. Werner Dub. MVV Energie CZ a.s.
Personální změny ve skupině MVV Energie CZ15. 12. 2011Ze skupiny MVV Energie CZ odchází Ing. Miroslav Kovářík a Ing. Tomáš Sluka, Ph.D. Miroslav Kovářík již nebude nadále působit v představenstvu MVV Energie CZ a.s. a v dozorčích radách MVV Energie CZ a.s.
Teplárenské sdružení: Ceny tepla zvýší hlavně DPH a náklady na palivo24. 11. 2011Ceny tepelné energie pro domácnosti se od 1. ledna 2012 zvýší nejčastěji v rozmezí 6 až 9 % včetně DPH. MVV Energie CZ a.s.
Vyšlo další číslo zpravodaje MVV NEWS - září 20113. 11. 2011Hlavním tématem nového čísla zpravodaje je nový člen skupiny MVV Energie CZ společnost TERMIZO a.s. MVV NEWS také představuje nové projekty mateřské společnosti, která v Německu zahájila výstavbu první biomasové teplárny. MVV Energie CZ a.s.
Personální změny ve skupině MVV Energie CZ11. 10. 2011Od 11. října 2011 je nově členkou představenstva společnosti TERMO Děčín a.s. Ing. Jitka Holčáková. MVV Energie CZ a.s.
Novým členem dozorčí rady je Dr. Werner Dub30. 9. 2011Novým členem dozorčí rady MVV Energie CZ a.s. je Dr. Werner Dub. Ve funkci nahradil s platností od 29. září 2011 dosavadního předsedu Matthiase Brückmanna. MVV Energie CZ a.s.
Letní číslo zpravodaje skupiny MVV NEWS právě vychází29. 7. 2011Červnový MVV NEWS přináší informace o dokončeném projektu COGEN II v České Lípě a zprávy z mateřské společnosti o hospodářských výsledcích za první pololetí roku. MVV Energie CZ a.s.
Personální změny ve skupině MVV Energie CZ27. 7. 2011Ve funkci člena představenstva společnosti ENERGIE Holding a.s. nahradil Tomáš Buzín Ing. Miroslava Tůmu. MVV Energie CZ a.s.
MVV Energie CZ bude energeticky využívat odpad27. 7. 2011Společnost TERMIZO a.s. je od 26. července 2011 součástí skupiny MVV Energie CZ. „Naše společnost plní svůj další strategický cíl a vstupuje do oblasti energetického využití odpadu (EVO), kterou dlouhodobě zkoumá. MVV Energie CZ a.s.
Jak vypadala Stará Lípa dříve a jak vypadá dnes? 13. 7. 2011Podívejte se na fotografie areálu teplárny ve Staré Lípě. Projekt COGEN II znamenal demolici staré zchátralé původně uhelné kotelny Dukla. MVV Energie CZ a.s.
Dny otevřených dveří přilákaly rekordních 1720 návštěvníků12. 7. 2011Již třetí ročník akcí Dnů otevřených dveří pro zákazníky a širokou veřejnost přilákal do sedmi měst skupiny MVV Energie CZ na 1720 návštěvníků. MVV Energie CZ a.s.
Personální změny ve skupině MVV Energie CZ23. 6. 2011Ve funkci člena představenstva společnosti ENERGIE Holding a.s. Ing. Petr Šimoník nahradil Ing. Bohumíra Fílu. MVV Energie CZ a.s.
MVV Energie CZ vyrábí elektřinu již v deseti městech11. 5. 2011Celkové investice do projektů COGEN a COGEN II ve skupině MVV Energie CZ převýšily 0,5 mld. Kč. Projekt COGEN II přinesl výrobu elektrické energie do České Lípy. MVV Energie CZ a.s.
COGEN II doplnil pátý motor2. 5. 2011V České Lípě je již pět kogeneračních jednotek, tedy plynových motorů, které zde budou vyrábět elektřinu a teplo. V lokalitě Stará Lípa doplnil dva již instalované motory třetí menší 1MWe motor. MVV Energie CZ a.s.
Personální změny ve skupině MVV Energie CZ2. 5. 2011Ze skupiny MVV Energie CZ odchází Ing. Pavel Konečný a Ing. Miroslav Uvíra. MVV Energie CZ a.s.
Nový NEWS s projekty MVV Energie a o Studénce22. 4. 2011Březnové číslo zpravodaje MVV NEWS představuje projekty mateřské MVV Energie. MVV Energie CZ a.s.
Dny otevřených dveří pokračují v Děčíně14. 4. 2011Děčín přivítá návštěvníky na geotermálním zdroji v ulici Benešovská již příští týden. MVV Energie CZ a.s.
Na trhu s teplem vzniká deformace14. 3. 2011Teplárenské sdružení České republiky vítá politickou dohodu o postupném sbližování sazeb DPH namísto skokového nárůstu, upozorňuje však na vznikající deformaci trhu s teplem. MVV Energie CZ a.s.
Zvýšení sazby DPH může být pro teplárenství likvidační21. 2. 2011Teplárenské sdružení České republiky již před měsícem upozornilo, že zvýšení daně z přidané hodnoty (dále jen DPH) u tepla by mělo vážný sociální dopad na domácnosti MVV Energie CZ a.s.
Lednový NEWS s výsledky skupiny i mateřské společnosti8. 2. 2011První číslo zpravodaje v novém roce přináší již tradičně hospodářské výsledky roku uplynulého. MVV Energie CZ a.s.
Poděkování za projekt COGEN14. 1. 2011Gratulace za práci na projektu COGEN a přínos pro skupinu MVV Energie CZ předali Ing. Václav Hrach, Ph.D. a Ing. Miroslav Kovářík jeho realizátorům. MVV Energie CZ a.s.
České domácnosti ušetří za teplo díky navýšení přídělu povolenek pro teplárny7. 1. 2011Teplárenské sdružení České republiky vítá kompromis ohledně přidělování povolenek na výrobu tepla dosažený na prosincovém jednání Výboru pro klimatickou změnu v Bruselu MVV Energie CZ a.s.
MVV Energie CZ ukončila hospodářský rok s obratem 2,9 mld.Kč27. 12. 2010Společnost MVV Energie CZ a.s. nadále potvrzuje vysokou stabilitu svého hospodaření a zajištění dobré připravenosti k dalšímu rozvoji v rámci svého oboru podnikání. MVV Energie CZ a.s.
Česká Lípa bude propojena jednou horkovodní sítí.19. 11. 2010Projekt COGEN II započal svou další fázi – propojení horkovodních soustav v České Lípě. „Nových 1,6 km moderního předizolovaného potrubí umožní zásobování více než 11 tisíc zákazníků z jediné výtopny. MVV Energie CZ a.s.
Nový MVV NEWS s informacemi o srpnových povodních8. 11. 2010Krátký návrat k bleskovým letním povodním spolu s fotografiemi z předávání šeků v pěti městech je úvodem říjnového čísla zpravodaje. MVV Energie CZ a.s.
Teplárenské sdružení odmítá opětovné znárodňování emisních povolenek14. 10. 2010Teplárenské sdružení České republiky zásadně nesouhlasí s návrhem ministra financí Miroslava Kalouska na zpoplatnění emisních povolenek podnikům za účelem přerozdělení takto získaných prostředků ve prospěch distributorů elektřiny. MVV Energie CZ a.s.
Ve Staré Lípě jsou již kogenerační motory4. 10. 2010Motory, které budou od příštího roku vyrábět elektřinu a zároveň i dodávat zákazníkům v České Lípě teplo, jsou již umístěné v nové hale. MVV Energie CZ a.s.
9. ročník festivalu Lipa Musica zahájen20. 9. 2010V pátek 17. září zahájili festival starostka České Lípy Hana Moudrá, náměstkyně hejtmana Libereckého kraje Lidie Vajnerová, zástupce generálního partnera Václav Hrach a ředitel festivalu Martin Prokeš. MVV Energie CZ a.s.
Deset měst skupiny MVV Energie CZ již topí2. 9. 2010O 14 dní dříve než v loňském roce přišlo v některých městech zahájení sezony. Topná sezona odstartovala v Děčíně, Jablonci nad Nisou, Jílovém, Liberci a Vsetíně již 1. září. MVV Energie CZ a.s.
Letní zpravodaj o partnerství festivalu i nových projektech27. 8. 2010I hudba je energie - tak zní hlavní motto mezinárodního hudebního festivalu Lipa Musica. MVV Energie CZ a.s.
COGEN II zahájil přípravnou část demolicí2. 7. 2010Spolu s realizací COGEN II je v České Lípě také v plánu propojení soustav připojením sídliště Slovanka do systému výtopny LOOS a demolice bývalé uhelné kotelny Dukla. MVV Energie CZ a.s.
Otevřené dveře pro 1205 návštěvníků v 9 městech1. 7. 2010Druhý ročník Dnů otevřených dveří ve skupině MVV Energie CZ byl úspěšný. MVV Energie CZ a.s.
MVV Energie CZ je Zodpovědná energie15. 6. 2010Úřad průmyslového vlastnictví úspěšně zaregistroval logo Zodpovědná energie. Motto, jímž se skupina MVV Energie CZ prezentuje, je od tohoto roku registrovanou ochrannou známkou společnosti. MVV Energie CZ a.s.
Jarní MVV NEWS představuje město Pelhřimov, projekt COGEN i hospodářské výsledky skupiny28. 4. 2010Hlavním tématem březnového zpravodaje je představení města Pelhřimov v rozhovoru s jeho starostou Leopoldem Bambulou. MVV Energie CZ a.s.
Podívejte se na kogenerační jednotky9. 4. 2010COGEN byl dokončen. Jak vypadají kogenerační jednotky, akumulační nádrže a trafostanice? Podívejte se na fotografie MVV Energie CZ a.s.
COGEN dokončen, následuje COGEN II9. 4. 2010Louny, Jílové, Děčín, Opava a Studénka. Ve všech těchto městech již skupina MVV Energie CZ vyrábí kogeneračně elektrickou energii. MVV Energie CZ a.s.
Sídliště Kateřinky - Východ zásobuje teplem Výtopna Hillova15. 3. 2010OPATHERM a.s. má v systému zásobování teplem o 1,5 km horkovodu více. Projekt COGEN ve městě Opava rozšířil síť zásobování teplem z Výtopny Hillova až na sídliště Kateřinky-Východ. MVV Energie CZ a.s.
Dny otevřených dveří připravujeme do dalších 6 měst19. 2. 2010Druhý ročník akcí pro zákazníky, školy i širokou veřejnost bude od března pokračovat. MVV Energie CZ a.s.
Václav Hrach: Štěstí přeje připraveným22. 1. 2010Předseda představenstva v prosincovém čísle MVV News hovoří o MVV Energie CZ a jejích strategických projektech. MVV Energie CZ a.s.
Zákazníci společnosti GABO-CS s.r.o. se mohou obrátit na MVV Energie CZ10. 12. 2009Společnost provozující software TEPLO zanikla výmazem z obchodního rejstříku ke dni 1. června 2008. Všichni zákazníci GABO-CS s.r.o. se však mohou dále obracet na MVV Energie CZ. MVV Energie CZ a.s.
MVV Energie CZ je členem COGEN Czech10. 11. 2009Sdružení jež si klade za hlavní cíl podporu kombinované výroby elektřiny a tepla vzniklo před deseti lety. MVV Energie CZ je jejím členem od října 2009. MVV Energie CZ a.s.
O Uherském Hradišti i energetických projektech8. 10. 2009V úvodu zářijového čísla MVV news seznamuje Ing. Miroslav Kovářík s projekty i novým týmem Obchodně-technického úseku. MVV Energie CZ a.s.
Jak probíhá realizace projektu COGEN?4. 9. 2009Stavby projektu v roce 2009 ve fotografiích. MVV Energie CZ a.s.
Páté výročí zpravodaje ve znamení úprav15. 6. 2009První číslo zpravodaje skupiny MVV Energie CZ vyšlo v květnu roku 2004. Nyní prošel MVV News menší úpravou a číslo, které právě vyšlo, obsahuje nové grafické prvky. MVV Energie CZ a.s.
Projekt COGEN startuje25. 5. 2009Tisková zpráva 21. května 2009: MVV Energie CZ překoná krizi růstem. Největší projekt skupiny MVV Energie CZ v tomto roce se přesunul do realizační fáze. MVV Energie CZ a.s.
TERMO Děčín zve na DEN ZEMĚ15. 4. 2009Na úterní odpoledne 21. dubna připravila společnost pro širokou veřejnost prohlídku unikátní technologie výroby tepla v ČR. MVV Energie CZ a.s.
Ekonomická krize je pro nás výzvou, píše Václav Hrach11. 3. 2009Netradiční formát a obsah 10 stran má únorové číslo zpravodaje skupiny MVV News. MVV Energie CZ a.s.
Přidali jsme stránku24. 2. 2009V naší webové prezentaci jsme právě spustili stránku s informacemi o společnosti ČESKOLIPSKÁ TEPLÁRENSKÁ a.s. MVV Energie CZ a.s.
MVV Energie CZ změnila svou právní formu16. 1. 2009K prvnímu dni letošního roku došlo k transformaci společnosti na akciovou společnost. Ing. Václav Hrach, Ph.D., je nadále ve vedení společnosti a od 1. ledna je jediným členem představenstva. MVV Energie CZ a.s.
MVV Energie CZ potěšila děti v nemocnici i ve škole22. 12. 2008Ještě před Vánoci obdržela společnost od vydavatele knihy Marie Kubátové. Rozdala je tak spolu s dalšími drobnými dárky dětem v České Lípě i Liberci. MVV Energie CZ a.s.
Vítězem prvního ročníku fotografické soutěže je Aleš Hadinec15. 12. 2008"Moje město, moje místo" je název soutěže, do které se může zapojit každý z téměř 600 zaměstnanců skupiny MVV Energie CZ. MVV Energie CZ a.s.
Říjnový zpravodaj s výsledky fotografické soutěže6. 11. 2008Nové číslo MVV News přináší rozhovor s Ing. Václavem Hrachem, Ph.D. o začlenění teplárny v České Lípě do skupiny MVV Energie CZ. MVV Energie CZ a.s.
Skupina MVV Energie CZ zahájila topnou sezónu dnes15. 9. 2008eplárenské společnosti ve skupině MVV Energie CZ začaly v pondělí 15. září 2008 zásobovat zákazníky teplem. OPATHERM a.s. MVV Energie CZ a.s.
Další nové weby ve skupině MVV Energie CZ3. 9. 2008Další ze společností v teplárenské skupině MVV Energie CZ mají nové internetové prezentace. MVV Energie CZ a.s.
Letní číslo zpravodaje MVV News je plné fotografií18. 8. 2008Červencové číslo je právě distribuováno v mimořádném nákladu 700 kusů, přečíst si ho ale můžete již dnes na našich stránkách. MVV Energie CZ a.s.
Změna ve vedení společnosti MVV Energie CZ s.r.o.7. 8. 2008Společnost MVV Energie CZ oznamuje, že dne 25.7.2008 byla z rozhodnutí mateřské společnosti MVV Energie AG ukončena funkce Dr. Thomase Severina MVV Energie CZ a.s.
COGEN startuje realizační fázi5. 8. 2008Projekt na rozšíření elektrické energie ve skupině MVV Energie CZ byl schválen vrcholovými orgány společností MVV Energie CZ a MVV Energie AG. MVV Energie CZ a.s.
Topná sezóna ve skupině je ukončena, práce na investičních projektech se rozjely naplno10. 7. 2008Zvýšení venkovních teplot ukončilo topnou sezónu společností ve skupině MVV Energie CZ na konci měsíce května. MVV Energie CZ a.s.
MVV Energie CZ: zodpovědná energie i na internetu3. 6. 2008Od května si můžete na doméně www.mvv.cz prohlížet novou internetovou prezentaci, která je vytvořena i v anglické mutaci. MVV Energie CZ a.s.
Vychází březnový zpravodaj MVV NEWS11. 3. 2008První vydání roku 2008 si již můžete přečíst na našich stránkách. Zároveň je také v nákladu 500 kusů distribuováno v tištěné podobě. MVV Energie CZ a.s.
MVV Energie CZ s.r.o. vydala výroční zprávu14. 1. 2008Výroční zpráva společnosti MVV Energie CZ s.r.o. za uplynulý fiskální rok 2006/2007 vychází tento týden. MVV Energie CZ a.s.
Nové číslo zpravodaje koncernu vyjde 29. listopadu21. 11. 2007Listopadové vydání MVV News bude distribuováno již příští týden. Stejně tak se v elektronické podobě objeví na webových stránkách MVV Energie CZ. MVV Energie CZ a.s.
Tiskové zprávy